Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Peterbilt ogłosił swoje największe jak dotąd zamówienie na pojazd elektryczny – 150 modeli 579EV -  od firmy Einride, lidera  w projektowaniu, rozwijaniu i wdrażaniu  technologii transportu towarowego.

„Z dumą ogłaszamy nawiązanie współpracy z Peterbilt i Rush Peterbilt Truck Centers, ponieważ łączymy naszą platformę technologiczną z ich najwyższej jakości sprzętem, aby zapewnić wiodącą na rynku ofertę w ramach współpracy nad przyszłością elektrycznego transportu towarowego” – powiedział Niklas Reinedahl , dyrektor generalny na Amerykę Północną w Einride . „Wprowadzenie na rynek nowej technologii jest niezbędne, aby umożliwić przejście na elektryczne przewozy towarowe i nie możemy się doczekać dalszego zwiększania obecności Einride na rynku”.

Einride Freight Economy as a Service zapewnia klientom płynne i wydajne przejście na transport elektryczny dzięki możliwości integracji pojazdów elektrycznych, infrastruktury ładowania i Einride Saga, cyfrowej platformy towarowej. Od 2020 r. firma Einride obsługuje duże floty elektryczne i wyznacza standardy w zakresie zrównoważonej logistyki, a teraz flota pojazdów elektrycznych Peterbilt będzie obsługiwać klientów Einride w Ameryce Północnej.

„Peterbilt jest liderem w dziedzinie elektryfikacji pojazdów użytkowych i oferuje najbardziej kompletną w branży gamę pojazdów elektrycznych. Skupiając się na tworzeniu niezawodnych rozwiązań o zerowej emisji, firma Einride może elektryzować floty użytkowników końcowych i wspierać redukcję emisji z rur wydechowych w branży transportowej” – powiedział Jason Skoog, dyrektor generalny Peterbilt i wiceprezes PACCAR. „Model 579EV jest przykładem takiego podejścia i okrętem flagowym gamy pojazdów elektrycznych Peterbilt”.

 

Początek strony