Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Ford Trucks kontynuuje swoją globalną ekspansję, wkraczając do Holandii, jednego z kluczowych rynków transaportowych  w Europie.

Producent pojazdów ciężarowych oficjalnie rozpoczął sprzedaż swojego flagowego ciągnika siodłowego F-MAX oraz najnowszej serii pojazdów budowlanych i drogowych serii F-LINE.

Ford Trucks rozpoczął współpracę z F-Trucks Nederland, firmą z ponad 65-letnim doświadczeniem na rynku. Jej owocem ma być rozpoczęcie działalności w co najmniej 10 strategicznych lokalizacjach w 2024 roku, następnie koncept rozszerzy swoją sieć autoryzowanych punktów dealerskich do ponad 15 lokalizacji do końca 2025 roku.

Ford Trucks dostarczy wydajne oraz zaawansowane technologicznie rozwiązania dla rozległej bazy klientów F-Trucks Nederland, w szczególności flagowy ciągnik siodłowy F-MAX oraz nową serię F-LINE, która wyróżnia się zaawansowanymi funkcjami telematyki oraz bezpieczeństwa.

Współpraca z F-Trucks Nederland jest także kamieniem milowym Ford Trucks w projekcie zeroemisyjnego transportu. Holandia posiada duży potencjał rynku dla elektrycznych pojazdów użytkowych i została wybrana przez firmę na jeden z pierwszych krajów, w których zostanie wprowadzona pierwsza elektryczna ciężarówka zaprojektowana przez Ford Trucks. Do masowej produkcji pojazdy te mają być gotowe  do 2025 roku.

„Jesteśmy dumni z rozpoczęcia współpracy z F-Trucks Nederland, wiodącej i doświadczonej firmy w sektorze transportowym na rynku holenderskim. Położenie Holandii jest idealnym punktem przecięcia sektora logistycznego i centralną bramą do całego rynku na kontynencie. Holandia jest dla nas także istotnym krajem ze względu na swoje innowacyjne podejście do dekarbonizacji i zaawansowaną infrastrukturę wspierającą transformację elektryfikacyjną „- mówi Emrah Duman, Lider Ford Trucks

„Współpraca wzmocni naszą filozofię działania opartą na zorientowaniu na klienta, a także skonsoliduje pozycję firmy w sektorze transportowym. Naszym celem jest stać się istotną marką ciągników siodłowych, podwozi budowlanych i drogowych w regionie - stwierdza Bahadır Koç, Dyrektor Zarządzający Ford Trucks na Beneluks i kraje nordyckie.

Ford Trucks nie zamierza zwalniać tempa, kolejnym krajem, w którym klienci będą mogli zakupić pojazdy marki będzie Szwajcaria.

Początek strony