Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Ford i Allego,  ogólnoeuropejska sieć szybkiego i ultraszybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, ogłosiły  strategiczne partnerstwo w celu udostępnienia infrastruktury ultraszybkiego ładowania setkom dealerów Forda w całej Europie.

Ultraszybkie stacje ładowania Allego u dealerów Forda, zapewniające ładowanie o mocy do 400 kW, będą dostępne dla kierowców pojazdów elektrycznych przez całą dobę i będą kompatybilne z pojazdami oferującymi możliwość ładowania prądem stałym niezależnie od producenta.

Klienci Forda będą korzystać z preferencyjnych stawek, płacąc za ładowanie za pomocą karty ładującej FordPass , aplikacji FordPass  lub Plug & Charge, podczas gdy inni kierowcy będą mogli płacić kartą debetową lub kredytową.

„Ford wierzy, że infrastruktura ładowania jest jednym z kluczy do zapewnienia konsumentom pewności, że zdecydują się na przejście na napęd elektryczny. Nasze nowe partnerstwo z Allego sprawi, że ładowanie będzie szybsze i wygodniejsze dla naszych klientów oraz zachęci więcej kierowców niż kiedykolwiek do rozważenia korzyści płynących z zerowej emisji podczas jazdy pojazdami ” - Joerg Hofmeister , dyrektor ds. ładowania i energii, Ford Model e, Europa

Wyposażając dealerów Forda w technologię ultraszybkiego ładowania Allego, przejście na napęd elektryczny stanie się łatwiejsze i bardziej dostępne dla kierowców w całej Europie” - Mathieu Bonnet , dyrektor generalny Allego

„Nowe stacje ładowania dużej mocy zostaną włączone do sieci BlueOval Charge Network – publicznej usługi ładowania Forda – która umożliwia kierowcom dostęp do ponad 600 000 punktów ładowania 3 w Europie i płacenie za nie. Kluczową korzyścią dla klientów Forda będzie technologia Plug & Charge na stacjach ładowania Allego – zapewniająca szybkie i bezpieczne ładowanie bez konieczności korzystania z aplikacji lub karty RFID”.

 

Początek strony