Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Iveco Group  i Mutares SE & Co, holding inwestycyjny koncentrujący się na transakcjach w sytuacjach specjalnych, ogłosiły  podpisanie warunkowej umowy przeniesienia własności Magirus GmbH i jej spółek zależnych  w branży pożarniczej.

 MAGIRUS produkuje i sprzedaje pojazdy pożarnicze i sprzęt przeciwpożarowy oraz zatrudnia ponad 1300 pracowników w Niemczech, Włoszech, Francji i Austrii. W 2023 r. MAGIRUS stanowił około 2% przychodów Grupy Iveco i odnotował skorygowaną stratę EBIT w wysokości 35 mln EUR.

 Oczekuje się, że organy regulacyjne zatwierdzą transakcję nie później niż w styczniu 2025 r., a zatem w ramach czasowych, które pozwolą na spójne przejście w interesie wszystkich zainteresowanych stron. Transakcja będzie miała jednorazowy negatywny wpływ na wyniki Iveco Group w pierwszym kwartale 2024 roku w wymiarze około 115 milionów euro. Ten negatywny wpływ na wyniki Iveco Group o charakterze jednorazowym zostanie wyłączony ze wszystkich skorygowanych wskaźników działalności.

Transakcja ta zapewni MAGIRUS pełną niezależność od Iveco Group i umożliwi wstąpienie na samodzielną drogę do przyszłości w branży pożarniczej. Zmiana właściciela zapewni MAGIRUS większą elastyczność i zwinność w reagowaniu na nowe możliwości rynkowe. Pozwoli to firmie na budowanie stabilnej i zdrowej przyszłości.

Mutares jest notowaną na giełdzie papierów wartościowych w Frankfurcie spółką holdingową private equity z biurami w Monachium (siedziba główna), Amsterdamie, Frankfurcie, Helsinkach, Londynie, Madrycie, Mediolanie, Paryżu, Szanghaju, Sztokholmie, Wiedniu i Warszawie, nabywającą średniej wielkości spółki w szczególnych sytuacjach, które wykazują znaczny potencjał poprawy operacyjnej.

Od 1864 roku MAGIRUS reprezentuje połączenie innowacji i tradycji – służąc służbom pożarniczym na całym świecie. Jest jednym z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie dostawców technologii pożarniczych i kontroli katastrof / klęsk na całym świecie..

 

Początek strony