Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Renault Trucks dodaje do swojej oferty nowy lekki samochód dostawczy, Renault Trucks E-Tech Trafic, który wejdzie do sprzedaży w 2023 roku w segmencie średnich vanów.

Oznacza to że francuski producent oferuje obecnie pełną gamę w pełni elektrycznych pojazdów, od 650 kg do 44 t.

Renault Trucks właśnie zakończyło elektryfikację wszystkich swoich modeli pojazdów zaprojektowanych do pracy w środowisku miejskim i podmiejskim. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostawę, dystrybucję, zbiórkę odpadów czy podejście do miejsca pracy, wszystkie zastosowania miejskie i podmiejskie są objęte Renault Trucks E-Tech T i C, Renault Trucks E-Tech D, D Wide i D Wide LEC (16, 19 i 26 t), Renault Trucks E-Tech Master (3,1 i 3,5 t), rowerami cargo (650 kg) oraz, od 2023 r., Renault Trucks E-Tech Trafic (3,07 t).
Renault Trucks E-Tech Trafic został zaprojektowany do jazdy po mieście. Średniej wielkości i łatwy w manewrowaniu, jego najbardziej kompaktowa wersja może wjeżdżać  na zadaszone parkingi miejskie i standardowe miejsca parkingowe.
Aby zaspokoić potrzeby wszystkich specjalistów i wykonawców, pojazd jest dostępny w różnych konfiguracjach: trzy wersje furgonu (L1H1, L2H1, L2H2), dwie wersje furgonu z podwójną kabiną (L1H1 i L2H1) oraz wersja platformowa. W wersji furgonu Renault Trucks E-Tech Trafic oferuje przestrzeń ładunkową od 5,8 do 8,9 m3 i długość ładunkową do 4,15 m. Wygodna wysokość wnętrza 1.898 mm wersji H2 wystarcza do wyprostowania się w przestrzeni ładunkowej.
Pojazd jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 90 kW (120 KM) i ma ładowność  920 kg. Ma akumulatory o pojemności 52 kWh i zasięg WLTP 297 km w cyklu mieszanym: jeden z najlepszych wskaźników zużycia energii elektrycznej na rynku, z 18,7 kWh, co pomaga obniżyć koszty posiadania pojazdu. Można go naładować od 15% do 80% w ciągu 60 minut za pomocą szybkiego ładowania (DC).
Renault Trucks E-Tech Trafic jest również objęty ośmioletnią gwarancją na akumulator trakcyjny oraz dwuletnią gwarancją obejmującą resztę pojazdu, w tym części i robociznę oraz pomoc w razie awarii 24/7.
Renault Trucks E-Tech Trafic będzie dostępny we Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Włoszech i Niemczech od października 2023 r.

Początek strony