Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Przyjechał i wygrał: "Biały lew" Pawła Pabicha MAN TGX zajął pierwsze miejsce w konkursie "MAN Truck Champions Europe 2023".

Łącznie około 200 przedsiębiorców i kierowców z 18 krajów wzięło udział w konkursie na najpiękniejszą ciężarówkę lwa na europejskich drogach, organizowanym przez MAN Truck & Bus. Zwycięzca z Polski oraz czterech pozostałych finalistów z Niemiec, Włoch, Turcji i Wielkiej Brytanii odebrało nagrody z rąk Friedricha Baumanna, Członka Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwiązań dla Klientów MAN Truck & Bus podczas MAN Trucknology Festival 2023. Duże wydarzenie branżowe z ponad 200 ciężarówkami , ponad 40 stoiskami producentów zabudów, pokazami operacyjnymi i jazdami testowymi przyciągnęło około 7000 odwiedzających na teren głównej fabryki w Monachium. Nowy MAN eTruck wzbudził szczególne zainteresowanie wśród przewoźników, kierowców i specjalistów ds. logistyki, gdyż przed wprowadzeniem na rynek otrzymano już ponad 800 zapytań o zamówienia.

"Nie tylko wyjątkowo piękne ciężarówki, które dziś tutaj honorujemy, są mistrzami. Prawdziwi mistrzowie to przede wszystkim kierowcy, którzy dbają o to, aby w dzień i w nocy towary docierały tam, gdzie wszyscy ich potrzebujemy. Świętujemy to dzisiaj podczas MAN Truck Champion 2023, ale także MAN Trucknology Festival. Ponieważ w branży transportowej nadal liczy się osobista wymiana między ludźmi dla praktycznych rozwiązań i pomysłów, które umożliwiają logistykę w pierwszej kolejności. To właśnie świętujemy dzisiaj z kierowcami, firmami transportowymi, specjalistami od nadwozi i dostawcami. "

Na początku maja firma MAN Truck & Bus ogłosiła konkurs "MAN Truck Champions 2023". Właściciele i kierowcy samochodów ciężarowych MAN o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 18 ton, zdobionych, spersonalizowanych lub dostosowanych do indywidualnych potrzeb zewnętrznych lub wewnętrznych, mogli rywalizować o tytuł najpiękniejszego samochodu ciężarowego MAN w Europie.

Najpiękniejszy samochód ciężarowy MAN w Europie pochodzi z Polski

260 uczestników z 18 krajów odpowiedziało na zaproszenie i przesłało zdjęcia i opisy swoich wizualnie wyjątkowych pojazdów: Imponująca gama piękności ciężarówek sięgała od artystycznie cennych aerografów po bokach kabiny kierowcy po MAN TGX 18.640 w złotym lakierze. Od 31 maja do 11 czerwca głosy publiczności można było oddawać na portalach społecznościowych Facebook i Instagram oraz na kanałach i stronach internetowych "Trucker's World by MAN". Następnie ustalono najpiękniejsze ciężarówki w każdym kraju. 5 najlepszych uczestników, w tym zwycięzca na poziomie europejskim, zostało również wyłonionych w drodze publicznego głosowania na tych samych kanałach w dniach 15–25 czerwca.

Zwycięzca  Paweł Pabich był wyraźnie dumny podczas finału MAN Truck Champions, kiedy jego pojazd – całkowicie biały MAN TGX – otrzymał tytuł "Najpiękniejszego MAN-a w Europie". "Elementy wnętrza są moim własnym projektem i zostały wykonane na miarę. Piękna śnieżnobiała kabina, oświetlenie i wszystkie innowacyjne dodatki, które można zobaczyć z daleka, sprawiają, że moja ciężarówka jest wyjątkowa i oryginalna" – powiedział szczęśliwy zwycięzca o swoim "Białym Lwie".

MAN Trucknology Festival, który odbył się w dniach 6-8 lipca w MAN Truck & Bus w Truck Forum i na sąsiednim torze testowym, stanowił godną oprawę wielkiego finału, na który przybyli trzej uczestnicy z największą liczbą głosów ze swoimi nagrodzonymi ciężarówkami.

Firma MAN zaprosiła klientów, producentów zabudów i członków społeczności kierowców "Trucker's World by MAN" na ekskluzywne wydarzenie, aby osobiście zapoznać się z około 220 samochodami ciężarowymi, dostawczymi i zabudowami. Reprezentowane były wszystkie segmenty, od dystrybucji i transportu dalekobieżnego, budownictwa, transportu spożywczego i ciężkiego, a także służb komunalnych i straży pożarnej, w zakresie tonażu od 3,5 do 250 ton.

Odwiedzający dowiedzieli się nie tylko o zrównoważonych i inteligentnych rozwiązaniach transportowych firmy MAN Truck & Bus i jej około 75 partnerów, w tym Continental, Fliegl Trailer, Humbaur, Kögel, Krone, Liebherr, Schmitz Cargobull i Würth. Otrzymali również szczegółowe informacje z pierwszej ręki na temat MAN Services & Solutions oraz aktualnych trendów w branży transportowej: cyfryzacji, automatyzacji i zerowej emisji. Goście mogli testować niektóre modele na torze testowym MAN i na drodze. Również po raz pierwszy udostępniono  nowy elektryczny samochód ciężarowy  MAN eTruck.

Początek strony