Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Volvo Trucks podpisało list intencyjny w sprawie sprzedaży kolejnych pojazdów  ciężarowych Volvo firmie Truck Care, części Grupy Credit Agricole, zajmującej się kompleksowym wynajmem pojazdów użytkowych.

Umowa ramowa opiewa na 1 000 samochodów ciężarowych, które mają być dostarczane do Klienta przez kolejne 3 lata.

Truck Care odebrał do tej pory przeszło 500 pojazdów marki Volvo – w tym roku już ok. 70, a w zamówieniach jest kolejne 100. To jak dotąd największy kontrakt sprzedażowy dla Volvo Trucks w Polsce.

List intencyjny został podpisany w siedzibie Volvo Trucks Polska, w Młochowie, w dn. 4 lipca, w obecności Prezesa Volvo Trucks, Rogera Alma i Szefa Regionu Europy Centralno-Wschodniej i Wschodu Volvo Trucks – Roberta Grozdanovskiego.

„Cieszy mnie bardzo partnerstwo z tak nowoczesną i kładącą nacisk na ochronę środowiska  firmą jaką jest Truck Care. Volvo Trucks przewodzi transformacji w branży transportowej w dużej mierze dzięki Partnerom Biznesowym i Klientom, z którymi współpracujemy. Jestem przekonany, że ta współpraca przełoży się na wymierne korzyści dla obu stron.” – mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

Zakrojona na tak dużą skalę inwestycja we flotę ma zapewnić firmie korzyści w postaci poprawy poziomu bezpieczeństwa, zwiększenia komfortu kierowców oraz zmniejszenia zużycia paliwa. Jest to również bardzo ważny krok w kierunku unowocześnienia parku pojazdów i redukcji emisji CO2. Zamówione pojazdy  to głównie ciągniki siodłowe Volvo FH 4x2 460 KM z innowacyjną technologią I-Save.

 „Decyzja o rozbudowie floty Truck Care o dodatkowe pojazdy ciężarowe marki Volvo wynika przede wszystkim z pozytywnych doświadczeń naszych Klientów oraz naszych - z użytkowania oraz obsługi tych samochodów. Produkty Volvo Trucks  doskonale wpisują się w naszą strategię,” – mówi Łukasz Chyliński, Prezes Zarządu Truck Care.

Dzięki tej współpracy docieramy do szerszego grona Klientów i razem z Truck Care wprowadzamy ich na jeszcze wyższy poziom efektywności. Samochody ciężarowe Volvo nowej generacji, emitują mniej zanieczyszczeń oraz poprawiają wydajność oraz doświadczenia kierowcy” – mówi Małgorzata Kulis, VP, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska

W swojej flocie Truck Care posiada już ponad 4700 pojazdów w najnowszych modelach uznanych marek, a wśród nich pojazdy z różnych segmentów.

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony