Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Dwie pary Miejsc Obsługi Podróżnych oddano kierowcom  w okolicy Lublina oraz Kraśnika. Tym samym na S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem działają już wszystkie MOP-y, a projektuje się stacje paliw.

Wraz z budową ok. 130 km trasy ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim powstało dziesięć par MOP-ów. Wszystkie wyposażone są w stanowiska postojowe dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych, jezdnie manewrowe, toalety z prysznicami, pomieszczenie dla rodzica z dzieckiem, oświetlenie, wiaty piknikowe oraz plac zabaw.  

Oddane teraz do użytku MOP-y Zemborzyce i Radawiec położone są w okolicy Lublina, a kolejna para, Słodków Wschód i Zachód, w okolicy Kraśnika. Wiosną będą jeszcze prowadzone przez wykonawców prace zaległe, jednak MOP-y będą funkcjonować bez przerwy. 3 marca oddano do użytku MOP-y Obroki Wschód i Zachód, a w połowie lutego Rudnik Wschód i Zachód. 

Trzy pary MOP-ów będą rozbudowane o funkcje komercyjne: stacje paliw i obiekty gastronomiczne. Zrealizują je podmioty zewnętrze, które wygrają ogłaszane przez GDDKiA przetargi na dzierżawę.  

Dzierżawcy dwóch MOP-ów, Obroki Wschód i Zachód, udostępnią stacje paliw do sierpnia 2024 r.  

W przypadku kilku MOP-ów, będą powtórzone  przetargi na dzierżawę bo  nie wpłynęły oferty.  

Do otwarcia pierwszej stacji na MOP przy S19 kierowcy mogą zatankować pojazd zjeżdżając na węźle z drogi ekspresowej.

 

Początek strony