Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

ILS Sp. z o.o., jedna z największych firm w branży logistycznej w Polsce pod względem przychodów, nawiązuje współpracę z duńską firmą DANX, częścią grupy DANX Carousel . Obie firmy tworzą spółkę joint venture.

Zarówno ILS, jak i DANX, mają bogate doświadczenie w dostawach i logistyce części zamiennych. Współpraca przyniesie wymierne korzyści obu spółkom, tworząc synergiczne partnerstwo i wzajemne uzupełnienie ofert. Współpraca z ILS umożliwi firmie DANX otwarcie się na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, natomiast ILS będzie mógł skorzystać z kompetencji softwarowych i szerokiego portfolio międzynarodowych klientów DANX.

DANX świadczy usługi we wszystkich rodzajach dystrybucji części zamiennych, a dzięki rozbudowanej sieci magazynów i hubów, gwarantuje dystrybucję w nocy (in-night) w czasie krótszym niż 12 godzin, z dostawą przed godziną 07:00 następnego dnia rano. Firma oferuje swoje usługi w 7 krajach europejskich i pokrywa region skandynawski i kraje bałtyckie.

– Polska gospodarka wykazała silny wzrost. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest szybkie reagowanie na zmiany na rynku. ILS to jedna z największych firm logistycznych w Polsce, oferująca nie tylko obecność na rynku polskim, ale także dogłębną wiedzę i ogromne doświadczenie.  Przy najwyższym w historii zapotrzebowaniu na logistykę nocną, to partnerstwo łączy najlepszą wiedzę, dynamiczne rozwiązania i silną sieć, celem zapewnienia naszym klientom wsparcia na rosnącym i zmieniającym się rynku – oznajmia Lars Bo Larsen, Dyrektor Zarządzający DANX w Danii i Polsce.

ILS jest podmiotem wchodzącym w skład Grupy Kapitałowej Inter Cars. Spółka jest odpowiedzialna za dostarczanie kompleksowych usług logistycznych związanych z magazynowaniem i obsługą towarów.

ILS w 2017 roku otworzyło Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju w Zakroczymiu. Teren inwestycyjny o powierzchni 24 ha, ponad 60 tys. m2 łącznej powierzchni magazynowej i systemie przenośników o długości 13 km jest jedynym takim magazynem w branży dystrybucji części w Europie. Drugi, obecnie jeszcze większy powierzchniowo magazyn regionalny w Sosnowcu, w 2022 roku został powiększony do łącznej powierzchni 76 tys. m2.

Wojciech Aleksandrowicz, Prezes i Dyrektor Zarządzający w ILS, odnosi się do przyszłej współpracy – Pragniemy zaoferować klientom DANX dostęp do najwyższej jakości usług w nowych lokalizacjach geograficznych. Obejmuje to kompleksowe sieci dystrybucyjne ILS oraz gęstą ogólnokrajową sieć PUDO, a także dostęp do nowoczesnych centrów logistycznych i midi hubów.

Początek strony