Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Fabryka Mercedes-Benz w Düsseldorfie obchodzi 60-lecie istnienia, a ostatnio inny kamień milowy: produkcję 5-milionowego vana.

Jako fabryka samochodów dostawczych funkcjonuje od pierwszych samochodów, "Bremer" i "Düsseldorfer" które  zjechały z linii produkcyjnej już w 1965 roku. 5-milionowy van to eSprinter, który jest produkowany w Düsseldorfie od końca 2019 roku.
Wraz z przejęciem Auto-Union i integracją z Daimler-Benz AG w 1960 roku, powstała fabryka w Düsseldorfie, która jest jednym z największych na świecie zakładów rodziny Mercedes-Benz Vans. Od tego czasu produkowano tu samochody dostawcze dla działu samochodów dostawczych Mercedes-Benz AG, w tym kultowy samochód dostawczy Sprinter, który jest dostępny w ponad 130 krajach, ale także historyczne legendy, takie jak "Bremer" i "Düsseldorfer".  Obecnie zakład  to około 5 900 pracowników i stażystów, a także 690 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, w tym konstrukcję, malowanie i montaż powłok. W perspektywie nowej generacji eSprintera zainwestowano 50 milionów euro w lokalizację w Düsseldorfie, która zostanie wykorzystana do dostosowania produkcji i dalszego szkolenia pracowników.

Planowana produkcja kolejnej generacji eSprintera będzie oparta na nowo opracowanej "Electric Versatility Platform", która otworzy nowe segmenty klientów, a także nowe rynki, takie jak USA i Kanada.

Od tego roku produkcja została już przekształcona w produkcję neutralną pod względem emisji CO2, która stopniowo zbliża się do celu, jakim jest zrównoważona transformacja transportu i skuteczniejsza ochrona klimatu. Aby osiągnąć ten cel, firma opiera się na wykorzystaniu energii odnawialnych, a także na zmniejszających emisje, nowych systemach mobilności na terenie fabryki, takich jak systemy transportu na żądanie i bez kierowcy, a także zakup energii elektrycznej wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Początek strony