Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Renault Trucks zaprezentowało całkowicie elektryczne modele pojazdów do zastosowań ciężkich. Renault Trucks E-Tech T i C, które jako pierwsze noszą nowe logo producenta, będą produkowane w fabryce w Bourg-en-Bresse od 2023 roku i są już dostępne w przedsprzedaży. 

Pojawienie się w pełni elektrycznej gamy pojazdów ciężkich Renault Trucks to duży krok naprzód w dążeniu producenta do dekarbonizacji transportu drogowego. Renault Trucks jest obecnie jedyną firmą posiadającą ofertę pojazdów elektrycznych do wszystkich zastosowań: od roweru towarowego o masie 650 kg po elektryczny ciągnik siodłowy i samochód budowlany o masie 44 t. 

Te nowe modele przeznaczone do dystrybucji regionalnej i budownictwa, mają konstrukcję typową dla motoryzacji elektrycznej.

Przede wszystkim Renault Trucks E-Tech T i C mają charakterystyczną stylizację elektrycznych ciężarówek tej marki: niebieskie osłony nakrętek i pionowe pasy po bokach pojazdu oraz plakietkę Renault Trucks E-Tech z przodu. Wyposażone są również w nowe logo z niebieskiego tworzywa sztucznego.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, przód pojazdów został wysunięty o 115 mm, a po bokach umieszczono radary. Podwozie wyposażone jest również w wysuwany stopień, który maksymalizuje przestrzeń przeznaczoną na akumulatory. 

W całkowicie zmienionym panelu przednim, projektanci Renault Trucks zaczerpnęli inspirację ze świata muzyki elektronicznej: wzór  przypomina korektor w odtwarzaczu. Aby wzmocnić ten elektromechaniczny efekt, przód pojazdów jest w całości lakierowany. 

Wreszcie, Renault Trucks E-Tech T i C posiadają nowe logo marki z uaktualnionymi cechami. Umieszczony na przednim panelu diament ze szczotkowanego aluminium na błyszczącym czarnym tle nadaje pojazdom nowoczesnego i wyrafinowanego wyglądu.  

Zmiana wizualnej tożsamości Renault Trucks przez zdecydowanie nowoczesne monochromatyczne logo, potwierdza przyspieszenie i zaangażowanie producenta w proces dekarbonizacji transportu. 

Renault Trucks E-Tech T i C są już dostępne w przedsprzedaży w oddziałach Renault Trucks w Europie. Produkcja Renault Trucks E-Tech T i C ma się rozpocząć pod koniec 2023 roku w Bourg-en-Bresse we Francji.

 

Początek strony