Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Bosch ogłosił  rozpoczęcie produkcji silników elektrycznych w swoim zakładzie produkcyjnym w Charleston, SC. Ponadto firma planuje zainwestować ponad 260 milionów dolarów w dalszą ekspansję produkcji  w zakładzie.

„Rozwijaliśmy naszą działalność w zakresie elektryfikacji na całym świecie i tutaj, w regionie Ameryki Północnej”, powiedział Mike Mansuetti , prezes Bosch w Ameryce Północnej. „ Zainwestowaliśmy ponad 6 miliardów dolarów w rozwój elektromobilności, a w 2021 roku nasze globalne zamówienia na elektromobilność po raz pierwszy przekroczyły 10 miliardów dolarów ”.

Produkcja silników elektrycznych w zakładzie w Charleston rozpoczęła się w październiku. Zajmuje około 200 000 stóp kwadratowych w istniejącym budynku na terenie kampusu Bosch Charleston. Nowa strefa montażowa obejmuje produkcję wirników i stojanów oraz montaż końcowy silnika elektrycznego.

Firma zapewniła sobie dodatkowy biznes z zakresu elektromobilności, który wymaga dalszej ekspansji w zakładzie. Do istniejącego budynku zostanie dodanych około 75 000 stóp kwadratowych, aby zrobić miejsce na przyszłą produkcję. Całkowita inwestycja w rozbudowę wyniesie ponad 260 milionów dolarów na rozbudowę i nowy, zaawansowany technologicznie sprzęt produkcyjny. Rozbudowa ma zacząć funkcjonować do końca 2023 roku.

Zakład w Charleston wyróżnia się długą historią kompetencji procesowych oraz swoją wiedzą w dziedzinie automatyki i robotyki. Otwarty w 1974 roku, jest największym pod względem zatrudnienia zakładem produkcyjnym Bosch w Stanach Zjednoczonych, z około 1500 współpracownikami. Obejmuje ponad 900 000 stóp kwadratowych powierzchni użytkowej na 118 akrach.

Nowo uruchomiona produkcja silników elektrycznych zlokalizowana jest w budynku, w którym dawniej produkowano podzespoły do silników Diesla. Bosch ogłosił w styczniu 2020 r., że produkcja elementów układu napędowego do silników wysokoprężnych będzie powoli zmniejszana.

W ramach transformacji zakładu Bosch zapewnił pracownikom możliwość przekwalifikowania i podniesienia kwalifikacji w celu przygotowania się do produkcji silników elektrycznych.

Silniki elektryczne firmy Bosch mogą dostarczać od 50 kilowatów do nawet 500 kilowatów z momentem obrotowym od 150 Nm do 1000 Nm. Charakteryzują się sprawnością do 98 procent, co pomaga zmaksymalizować zasięg pojazdu. Dzięki zakresowi napięcia do 850 V firma Bosch opracowała silniki elektryczne odpowiednie do różnych zastosowań, od samochodów osobowych po lekkie pojazdy użytkowe.

 

Początek strony