Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Firma DAF prezentuje swoją nową generację ciężarówek budowlanych na targach Bauma,  w Monachium w Niemczech. Nowe DAF XDC i XFC dzielą swoje DNA odpowiednio z "Międzynarodowymi Ciężarówkami Roku 2023 i 2022" i wprowadzają nowe standardy w zakresie wydajności.

Nowe modele DAF XDC i XFC do zastosowań budowlanych mają  konfiguracje 2-, 3- i 4-osiowe, solidną konstrukcję, doskonały kąt natarcia i wysoki prześwit.
Podobnie jak ich rodzeństwo do zastosowań drogowych, nowa generacja XDC i XFC są napędzane nowymi silnikami PACCAR MX-11 i MX-13 o mocy do 390 kW/530 KM.
Wszystkie pojazdy budowlane DAF są standardowo wyposażone w zautomatyzowaną skrzynię biegów TraXon, wyposażoną w specjalny tryb terenowy zapewniający optymalne osiągi w trudnej nawierzchni.
Jak pokazano na targach Bauma, firma DAF współpracuje z wiodącymi producentami zabudów, aby zapewnić najwyższą jakość, wydajność i najszybszą dostępność pojazdów. Optymalnie wstępnie określone kombinacje ciężarówek – nadbudówek również przyspieszają proces zamawiania, dzięki czemu pierwsze całkowicie zabudowane pojazdy będą gotowe do dostawy w pierwszym kwartale 2023 roku.

Początek strony