Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Zakończenie tegorocznej edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy odbyło się w Chechle Pierwszym. U partnera Phillips Poland, kursanci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne z zakresu codziennej obsługi pojazdów ciężarowych i nie tylko.

Ostatnie szkolenie w ramach programu obejmowało jazdę po drogach publicznych zestawem szkoleniowym, manewry z wykorzystaniem ciągnika siodłowego oraz przygotowanie pojazdu do pracy, sytuacje awaryjne wraz z określeniem zasad bezpieczeństwa, a także wykład teoretyczny. Podczas tego ostatniego kursanci mieli okazję poznać także bliżej produkty Partnera Akcji - Phillips Poland.

- Cieszymy się, że daliśmy szansę przyszłym kierowcom szlifować swoje umiejętności z wykorzystaniem sprzętu, który w przyszłości może stać się częścią ich pracy.  Szkolenie, jak zwykle, prowadzili doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.  Poza udostępnieniem infrastruktury do ćwiczeń, specjaliści Phillips przekazywali kursantom wiedzę  z zakresu prawidłowego użytkowania złączy elektrycznych i pneumatycznych. Mamy nadzieję, że ta wiedza przyczyni do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach  – mówi Julita Mazurkiewicz Prezes Zarządu Phillips Poland.

Szkolenie, jak zwykle, prowadzili doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.

- Tegoroczna edycja Akcji Profesjonalni Kierowcy po raz kolejny pokazała nam jak bardzo potrzebne są takie programy. Z roku na rok liczba kursantów jest coraz większa, co z jednej strony nas cieszy, a z drugiej uświadamia nam, że standardowe kursy w szkołach jazdy to jednak za mało dla kierowców, którzy chcą poznać zawód kierowcy zawodowego w praktyce i odpowiednio się do niego przygotować. Z wielkim optymizmem patrzymy już na VIII edycję Akcji, która rozpocznie się w przyszłym roku – mówi Wojciech Sidoruk, Szef Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Akcja Profesjonalni Kierowcy od 2016 roku zmienia oblicze branży transportowej. To największy program społeczny w sektorze TSL. Co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, w których bezpłatnie udział mogą wziąć osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska, a tegoroczną edycję wspiera rekordowa liczba Partnerów: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton S.A., Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia, Shell Polska i Warta.

Pierwsze szkolenie praktyczne VII edycji Akcji odbyło się w Wieluniu, dzięki uprzejmości wieloletniego Partnera akcji - Wielton S.A. 

Początek strony