Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Firma Krone  informuje, że wieloletni właściciel Krone Group, dr  Bernard Krone, zmarł 14 października 2022 r. w wieku 82 lat po krótkiej poważnej chorobie w Spelle, Emsland.

Wraz z rodziną i wszystkimi krewnymi opłakuje  go nie tylko ponad 7000 pracowników, ale także europejski przemysł pojazdów użytkowych, na który  przedsiębiorca  dr Bernard Krone miał decydujący wpływ poprzez swoją wieloletnią pracę. Kontakt z klientami – osobista rozmowa z ludźmi z branż – zawsze była dla niego szczególnie ważna.

To nie jest slogan, w czasie każdej konferencji Krone dr Bernard Krone starał się porozmawiać z każdym uczestnikiem. Tak było np. dwa lata temu na prezentacji w Werlte.

Dr Bernard Krone był uważany za wizjonera. Stale rozwijał firmę i podejmował przełomowe decyzje w celu dywersyfikacji firmy. Przez dziesięciolecia kształtował Grupę, opracowywał produkty i wyznaczał kurs, zanim oficjalnie wycofał się z działalności operacyjnej w 2010 roku i przekazał ster swojemu synowi Bernardowi  Krone.

Jako 6-letni uczeń wyjaśnił swojemu nauczycielowi, że może nauczyć się więcej w warsztacie niż w szkole. Oczywiście i tak tam nadal jeździł, ukończył praktykę po ukończeniu studiów, a następnie rozpoczął szkolenie akademickie jako inżynier mechanik w Kolonii w 1959 roku jako najmłodszy student pierwszego roku. Trzy lata później pomyślnie ukończył studia i dołączył do firmy. Następnie ojciec wysłał go do Irlandii na pobyt za granicą. Chciał jak najszybciej przygotować go do przejęcia firmy. W 1970 roku jego ojciec zmarł zaskakująco wcześnie. Jako jedyny spadkobierca przejął sukcesję produkcji maszyn rolniczych w Spelle.

Początek strony