Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Daimler Truck buduje nowe Centrum Pojazdów Użytkowych dla ciężarówek Mercedes-Benz i FUSO oraz autobusów Mercedes-Benz i Setra w Stuttgarcie Feuerbach na powierzchni około 21 000 metrów kwadratowych.

W przyszłości oferowany będzie tutaj serwis, naprawa i obsługa oraz sprzedaż pojazdów i części zamiennych. Lokalizacja będzie również działać jako baza wynajmu pojazdów CharterWay. Zakończenie prac zaplanowano na koniec przyszłego roku.

Dr Volker Hüntrup, Head of Own Retail Trucks Europe: "Wraz z nowym budynkiem Daimler Truck inwestuje w dalszy rozwój własnej sieci sprzedaży Grupy. Kolejne nowe Centrum Pojazdów Użytkowych jest obecnie budowane w Haan niedaleko Wuppertalu. Rozpoczęcie tam działalności planowane jest już w pierwszej połowie 2023 roku. Plany budowy kolejnego nowego budynku w Aschheim koło Monachium są już bardzo zaawansowane".

W najbliższych miesiącach na terenie Stuttgart Feuerbach powstaną jedno- lub dwupiętrowe budynki o powierzchni brutto około 4 600 metrów kwadratowych. Planowany jest system fotowoltaiczny, który w przyszłości zapewni dużą część dostaw energii. W połączeniu z ogrzewaniem budynków za pomocą pomp ciepła, projekt budowlany osiąga w ten sposób normę BEG-40 dla budynków efektywnych, tj. wymaga nie więcej niż 40 procent maksymalnego zapotrzebowania energetycznego określonego w ustawie o energii budowlanej (GEG). Projektowanie stanowisk pracy i procesów, zarówno w obszarze administracyjnym, jak i w warsztacie i magazynie, opiera się na najnowocześniejszych aspektach; tam, gdzie to możliwe, procesy pracy są digitalizowane. W przyszłości około 60 pracowników będzie pracować w centrum pojazdów użytkowych.

Powstają stacje  wysokiego napięcia, aby móc obsługiwać modele akumulatorowo-elektryczne, takie jak ciężarówki Mercedes-Benz eActros i eEconic oraz FUSO eCanter. Ponadto planowane jest najnowocześniejsze stanowisko ładowania  na dachach autobusów.

Wraz z nowym budynkiem w parku przemysłowym przy Wernerstrasse w Stuttgarcie-Feuerbach, Daimler Truck Own Retail robi kolejny krok w kierunku modernizacji i rozbudowy sieci sprzedaży i serwisu w Niemczech.

Początek strony