Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Węgier Gábor Szabados zwyciężył w konkursie DAF Driver Challenge 2022, rozgrywanym w miniony weekend na torze testowym Goodyeara w Luksemburgu, pokonując w finałowej rozgrywce 14 zawodników.

Łącznie w regionalnych testach wzięło udział ponad 1000 zawodników z 18 krajów. Na podium  weszli także kierowcy z Francji i Rumunii.

W drodze po tytuł najsprawniejszego kierowcy pojazdów ciężarowych w Europie zawodnicy musieli stawić czoła różnym wyzwaniom, od sprzęgania naczepy i cofania, po jazdę ekologiczną oraz codzienne kontrole, takie jak monitorowanie stanu opon. Poza rywalizacją, finaliści uczestniczyli w siedmiu różnych warsztatach technicznych oraz z zakresu obsługi, zorganizowanych przez Goodyeara, zapoznając się z rodzajami testów, jakim poddawane są opony w fazie rozwoju.

„W imieniu Goodyeara chciałbym pogratulować każdemu kierowcy, który wziął udział w DAF Driver Challenge 2022 i Gáborowi Szabadosowi zdobycia tytułu ‘DAF Driver Challenge Champion 2022’. To dla nas zaszczyt, że możemy współpracować przy tak prestiżowym konkursie, który jest zgodny z naszymi wartościami i dążeniem do osiągania najlepszych wyników" - powiedział Maciej Szymański, dyrektor marketingu Goodyear ds. opon użytkowych w Europie.

Celem konkursu DAF Driver Challenge, organizowanego co roku i obejmującego zasięgiem całą Europę, jest wyłonienie najzdolniejszych kierowców samochodów ciężarowych. Finałowa, dwudniowa rywalizacja została rozegrana na torze testowym Goodyeara w Luksemburgu .

Harald Seidel, prezes i przewodniczący jury DAF Trucks, zauważył: "Doskonały kierowca ciężarówki potrzebuje wielkiego zestawu umiejętności. Ten finał po raz kolejny to potwierdził. Tylko ci, którzy łączą wiedzę, doświadczenie, umiejętności, poświęcenie i chłodne myślenie, mogą maksymalnie zwiększyć osiągi swojej ciężarówki. Firma DAF naprawdę uważa, że kierowcy ciężarówek są prawdziwymi rzemieślnikami i zasługują na podium!"

 

 

 

Początek strony