Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Beijing Foton Daimler Automotive, przedsięwzięcie Daimler Truck  i Foton Motor, świętuje pierwsze produkowane lokalnie ciężarówki Mercedes-Benz podczas ceremonii  w nowym  zakładzie Huairou w Pekinie.

Wraz z planowanym rozpoczęciem produkcji seryjnej Daimler Truck otwiera nowy rozdział w Chinach. Dziesięć lat po rozpoczęciu działalności w Chinach BFDA dalej rozszerza zasięg swojej działalności. Nowy zakład zajmuje powierzchnię ponad 400 000 metrów kwadratowych i zapewnia wysoce elastyczną i skalowalną linię produkcyjną.

Karl Deppen, członek zarządu Daimler Truck Holding AG, szef Daimler Truck Asia: „Chiny są największym rynkiem ciężkich samochodów ciężarowych na świecie i oferują znaczny potencjał wzrostu dla Daimler Truck. Jesteśmy bardzo podekscytowani, widząc, że pierwsze ciężarówki Mercedes-Benz wyprodukowane „W Chinach, dla Chin” są gotowe do drogi. Dzięki najnowocześniejszej technologii Daimler Truck, wykorzystującej naszą globalną strategię platformową, staramy się przekraczać oczekiwania naszych klientów”.

Modele Mercedes-Benz Actros zostały dostosowane do wymagań klientów w Chinach. Portfolio produkcyjne BFDA w nowym zakładzie w Huairou obejmuje dwie linie ciągników, obie opracowane w oparciu o flagowy model Mercedes-Benz Actros z globalnej platformy pojazdów ciężarowych Daimler Truck. Od premiery pierwszej generacji Actrosa w 1996 roku na całym świecie sprzedano ponad 1,5 miliona egzemplarzy tego modelu.

Actros Mercedes-Benz od BFDA jest wyposażony w najnowocześniejszy silnik OM471 trzeciej generacji, który jest wzorcowym wyborem dla zoptymalizowanej wydajności transportu. Model Mercedes-Benz Actros C to wybór modernizacyjny dla klientów o elastycznych wzorcach logistycznych. Obie zlokalizowane linie produktów są dokładnie zaprojektowane zgodnie ze standardami Mercedes-Benz Trucks. Lokalne know-how,  i rozwój dostawców, w połączeniu z globalnym doświadczeniem w zakresie badań i rozwoju oraz produkcji Daimler Truck, zapewniają najwyższe standardy jakości.

Równolegle do produkowanych lokalnie modeli ciągników Actros i Actros C, import samochodów ciężarowych Mercedes-Benz do Chin nadal koncentruje się na branży podwozi do zastosowań specjalnych, takich jak straż pożarna, pompy do betonu, a nawet pojazdy rekreacyjne. Ponadto istniejąca marka Auman pozostaje solidnym fundamentem dla spółki joint venture Daimler Truck BFDA.

Nicole Engel, dyrektor generalny Daimler Truck China Limited, dodaje: „Dzięki ważnemu  kamieniowi milowemu, jakim jest lokalna produkcja naszego najpopularniejszego modelu samochodów ciężarowych, jesteśmy jeszcze mocniejsi na lokalnym rynku”.

Oczekuje się, że produkowane lokalnie modele Mercedes-Benz Actros i Actros C będą gotowe do dostawy do klientów w Chinach w listopadzie tego roku.

BFDA jest spółką joint venture 50:50 pomiędzy Daimler Truck i Foton Motor.

 

Początek strony