Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Mercedes-Benz Vans, dostawca elektrycznych samochodów dostawczych  oraz producent pojazdów elektrycznych Rivian, ogłosili zainicjowanie strategicznego partnerstwa umożliwiającego  współpracę przy produkcji samochodów.

Z zastrzeżeniem uzyskania odpowiednich zezwoleń regulacyjnych, spółki zamierzają utworzyć nową spółkę produkcyjną joint venture w celu zainwestowania i prowadzenia fabryki w Europie do produkcji dużych elektrycznych samochodów dostawczych zarówno dla Mercedes-Benz Vans, jak i Rivian. Celem jest budowa zupełnie nowego zakładu produkcyjnego wyłącznie elektrycznego, wykorzystującego istniejący zakład Mercedes-Benz w Europie Środkowo-Wschodniej.

Celem będzie wyprodukowanie dwóch dużych samochodów dostawczych, jednego opartego na VAN. EA (MB Vans Electric Architecture), platforma wyłącznie elektryczna Mercedes-Benz Vans, a druga oparta na elektrycznej furgonetce drugiej generacji, platformie Rivian Light Van (RLV). Zbadane zostaną również dalsze możliwości zwiększenia synergii ze strony wspólnego przedsiębiorstwa.

Współpracując ze sobą,firmy będą w stanie wykorzystać synergie operacyjne i znacznie zwiększyć efektywność kosztową, aby uczynić samochody dostawcze bardziej przystępnymi dla klientów komercyjnych.

Dzięki Vito E-CELL w 2010 roku Mercedes-Benz Vans był pionierem w dziedzinie lokalnie bezemisyjnych transporterów. Obecnie klienci mogą wybierać spośród czterech samochodów dostawczych z napędem akumulatorowym: eVito Panel Van, eSprinter, eVito Tourer i EQV. Wraz z nowym eCitanem i nadchodzącym EQT portfolio samochodów dostawczych zostanie wkrótce całkowicie zelektryfikowane. Nowa generacja eSprinter zostanie wprowadzona na rynek w 2023 roku.

Samochody dostawcze R1T, R1S i Electric Delivery Van ("EDV") ostatniej mili są pierwszymi pojazdami Rivian w przestrzeni konsumenckiej i komercyjnej. R1T i R1S to flagowe produkty firmy Rivian, które w unikalny sposób łączą wydajność, użyteczność i efektywność – więcej informacji można znaleźć w Rivian.com.

Po stronie komercyjnej Rivian wprowadził na rynek EDV, który został zaprojektowany i zaprojektowany przez Rivian we współpracy z Amazon.

 

Początek strony