Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Zwycięski zespół w największym na świecie konkursie mechaników, VISTA*, został wybrany. Po emocjonującym finale w  Göteborgu w Szwecji, zespół Kiired Insenerid z Estonii zwyciężył.

Finał tegorocznych zawodów VISTA zgromadził 43 drużyny z całego świata. Ponad 16 000 techników w około 4500 zespołach z globalnej sieci dealerów Volvo Trucks i Volvo Buses wzięło udział w tegorocznych mistrzostwach VISTA . Po raz pierwszy konkurs odbył się już w 1957 roku.
 Głównym celem konkursu VISTA jest zachęcanie do rozwoju kompetencji oraz budowanie ducha zespołu i dumy. Wysoko wykwalifikowani i zmotywowani technicy umożliwiają warsztatom Volvo Trucks diagnozowanie usterek i rozwiązywanie problemów samochodów ciężarowych "za pierwszym razem", w odpowiednim czasie i zgodnie z wysokimi standardami jakości.

43 zespoły techników i pracowników rynku serwisowego rywalizowały przez dwa dni, aby ukończyć sześć stacji, w tym śledzenie usterek CAN Link, I-Shift i nadwozia. Dwie stacje były stacjami VR z naciskiem na pojazdy elektryczne, jedno zadanie polegało na zainstalowaniu silnika elektrycznego na ciężarówce.
"Nasi mechanicy odgrywają kluczową rolę w przyczynianiu się do sukcesu naszych klientów, utrzymując ich ciężarówki na drodze, a VISTA to świetny sposób na poprawę umiejętności warsztatowych – komentuje Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

3 najlepsze drużyny w Vista World Championship 2022 reprezentują:  Estonię,  Danię i Szwajcari.

 *VISTA oznacza  Volvo International Service Training Awards.  Dziś VISTA to odbywające się co dwa lata wydarzenie i największy konkurs dla pracowników rynku usług na świecie.

 

Początek strony