Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Krone otrzymało nagrodę Trailer Innovation Award w kategorii "Podwozie" za Box Liner eLTU 50 Traction Automatic. Międzynarodowe jury składa się z 15 europejskich magazynów branżowych.

Główną atrakcją innowacyjnego Box Liner Automatic jest możliwość automatycznego ustawiania wstępnego. Odbiór kontenera przeznaczonego do transportu przez podwozie  może być wygodnie zainicjowany przez kierowcę za naciśnięciem przycisku  pilota z kabiny ciężarówki. Krone Box Liner eLTU 50 Traction Automatic to pierwsze wielofunkcyjne podwozie z gęsią szyją, które oferuje zautomatyzowaną pracę na tym poziomie. Otwiera to nowy wymiar komfortu dla użytkownika, w połączeniu z poprawą czasu procesu w terminalu i w bazie  W przypadku przeładunku portowego spodziewany jest wzrost efektywności o około dziesięć procent – pięć naczep z Box Liner Automatic mogłoby zatem zastąpić sześć naczep konwencjonalnym podwoziem kontenerowym.
W porównaniu ze standardową procedurą, nowa technologia Box Liner Automatic firmy Krone stanowi milowy krok: wszystkie ręczne czynności wymagane wcześniej przez kierowcę w celu dostosowania podwozia kontenera należą już do przeszłości. Dla kierowcy oznacza to nie tylko fizyczną ulgę, ale także znaczny wzrost bezpieczeństwa.

W kategorii "Concept" -  Trailer Innovation 2023, Krone eTrailer zajął 2 miejsce. Dzięki eTrailer Krone zużycie oleju napędowego i emisja CO2 ciągnika siodłowego są zmniejszone o 20 do 40 procent.

Początek strony