Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W piątek 2 września miało miejsce uroczyste otwarcie nowego centrum sprzedaży pojazdów używanych pod marką MAN TopUsed. To część długofalowej strategii producenta zapewnienia niezawodności samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów z drugiej ręki oraz oferowania klientom kompleksowych rozwiązań biznesowych.

Nowe centrum, zlokalizowane przy głównej siedzibie polskiego oddziału w podwarszawskiej Wolicy, to dwukondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 1 000 mkw. 400 mkw. zajmuje część serwisowa, a 600 mkw. – przestrzeń biurowa. Obiekt jest otoczony nowym przestronnym parkingiem (powierzchnia 21 000 mkw.). Centrum MAN TopUsed będzie służyło usprawnieniu procesu zwrotu, przeprowadzeniu rzetelnej kontroli i przygotowaniu pojazdów używanych przed ich ponowną sprzedażą lub wynajmem zgodnie ze standardem producenta.

- To przełomowy moment dla polskiego rynku. Jesteśmy bardzo dumni z ukończonego centrum z dwóch głównych powodów. Przede wszystkim nową inwestycją chcemy podkreślić, jak istotne jest dla nas budowanie trwałych relacji z klientami. A po drugie, w czasach, gdy wszyscy mierzymy się z trudnymi wyzwaniami byliśmy w stanie nie tylko rozpocząć tę inwestycję, ale też bez większych problemów zakończyć jej budowę. To zobowiązuje - stwierdza Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska. 

Budowa centrum trwała dziewięć miesięcy. W prace zaangażowanych było 14 projektantów i 100 dostawców.

Nowe centrum, zgodnie z wytycznymi Przemysłu 4.0,  jest obiektem energooszczędnym dzięki zastosowaniu w pełni zintegrowanego system zarządzania budynkiem, zasilaniu przez panele fotowoltaiczne, wykorzystaniu oświetlenia w technologii LED czy mechanizmów odzysku ciepła. Przy centrum TopUsed powstał również zbiornik retencyjny wód opadowych o pojemności 880 m sześc. oraz dodatkowy zbiornik  o łącznej pojemności 330 m sześc.

W centrum będzie pracować łącznie 30 osób. Przygotowano też centrum logistyczne, umożliwiające bezkontaktowe przekazanie i odbiór dokumentów i kluczyków do pojazdu.

Rynek pojazdów używanych rozwija się dynamicznie od 2017 r. Rok 2021 był rekordowy dla MAN TopUsed w Polsce – sprzedaż w segmencie samochodów ciężarowych wyniosła blisko 2 500 sztuk. 

- Jest to wyspecjalizowany obiekt zaprojektowany w celu usprawnienia procesu zwrotu i przygotowania pojazdu zgodnie z najwyższymi standardami TopUsed, który zapewni najlepszą wartość naszym używanym pojazdom. Jest tu też duży obraz – nasza ambicja, aby TopUsed Polska stał się hubem pojazdów używanych MAN na Europę Wschodniąj – mówi Robert Drozd, dyrektor sprzedaży pojazdów używanych w MAN Truck & Bus Polska.

Uroczystego otwarcia dokonało dwóch dyrektorów zarządzających MAN Truck & Bus Polska: Claus Wallenstein, który objął stanowisko 1 sierpnia i Marc Martinez, który z rynkiem polskim pożegnał się z końcem lipca. ( obaj na zdjęciu)

Początek strony