Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Freightliner powitał długoletnich partnerów Penske Truck Leasing (PTL) i Team Penske w swoim rodzinnym mieście na nadchodzące Grand Prix  INDYCAR SERIES w Portland.

Po naładowaniu na Electric Island, pierwszej  elektrycznej stacji ładowania średnich i ciężkich pojazdów w Ameryce Północnej, Freightliner Dallara/Chevrolet INDYCAR nr 3 został przewieziony z siedziby DTNA do Portland Raceway przez w pełni elektryczny Freightliner eCascadia.

"Dzięki naszym wspólnym wysiłkom z klientami takimi jak Penske Truck Leasing, kontynuujemy rozwój zrównoważonych flot handlowych i zmierzamy w kierunku dekarbonizacji branży transportowej" - powiedziała Mary Aufdemberg, dyrektor generalny ds. Strategii produktu i rozwoju rynku, DTNA. A na torze wyścigowym w  Portland będziemy  kibicować Team Penske.

Od 2020 roku Penske Truck Leasing testuje Freightliner eCascadia ze swoimi klientami w wielu różnych operacjach logistycznych, realizując dostawy wszystkiego, od artykułów spożywczych po sprzęt medyczny do szpitali, a ostatnio samochody wyścigowe  Na początku tego roku eCascadia została użyta przez Team Penske do ciągnięcia wozu wyścigowego na imprezę Busch Light Clash w Los Angeles w Kalifornii.

"Ogólnie rzecz biorąc, opinie kierowców i klientów na temat Freightliner eCascadia były bardzo pozytywne, a wielu zauważyło, że funkcje pojazdu elektrycznego zapewniają wyjątkowe wrażenia z jazdy , z dodatkowymi korzyściami wynikającymi ze  zrównoważonego rozwoju" - powiedział Paul Rosa, starszy wiceprezes ds. Zaopatrzenia i planowania floty w Penske Truck Leasing.

W Grand Prix Portland  w barwach Team Penske wystąpi Scott McLaughlin, który jest  drugi sezon w INDYCAR SERIES. W trakcie swojej kariery  INDYCAR Team Penske zdobył sześć zwycięstw w Grand Prix Portland.

Daimler Truck North America i Portland General Electric  otworzyli w 2020 roku pierwszą stację ładowania ciężkich samochodów elektrycznych w Ameryce Północnej.

Electric Island w Portland w stanie Oregon ma osiem różnych ładowarek.

Team Penske jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w historii sportu zawodowego. Samochody będące własnością i przygotowane przez Team Penske przyniosły ponad 600 zwycięstw w głównych wyścigach.

 

Początek strony