Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Beat Hirschi, dyrektor  Hyundai Hydrogen Mobility  i Sara Schiffer, dyrektor HyLane GmbH , odebrali w Bremerhaven  pierwsze ciężarówki Hyundai XCIENT z ogniwami paliwowymi dla Niemiec.

Pierwsze siedem ciężarówek to część  floty 27 pojazdów, które w najbliższych tygodniach mają trafić do Niemiec prosto z fabryki Hyundaia w Korei Południowej. W pierwszej fazie HyLane odbiera łącznie 17 ciężarówek.

Pojawienie się najnowszych elektrycznych samochodów ciężarowych Hyundai na wodorowe ogniwa paliwowe stanowi kamień milowy w historii mobilności w Niemczech – z potencjałem do dekarbonizacji ciężkiego transportu drogowego.

Beat Hirschi, dyrektor HHM: „To historyczny moment. Po udanym wprowadzeniu na rynek ciężarówki Hyundai XCIENT Fuel Cell w Szwajcarii, rozszerzamy naszą działalność w Europie i początkowo koncentrujemy się na Niemczech. Udało nam się przekonać do udziału Hylane , młodą firmę, która podziela nasze wartości i wnosi realny wkład w ochronę środowiska i dekarbonizację transportu ciężkich towarów”.

Sara Schiffer, dyrektor  Hylane , skomentowała: „Wynajmujemy pojazdy po stałej cenie za kilometr , dzięki czemu nasi klienci mogą korzystać z ciężarówek zgodnie z potrzebami i przy niewielkim ryzyku.”

Wszystkie dostarczone pojazdy zostały sfinansowane przez Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu. Program finansowania koordynuje NOW GmbH.

Kurt-Christoph von Knobelsdorff , dyrektor generalny NOW dodał: „Pojazdy użytkowe z układami napędowymi z wodorowymi ogniwami paliwowymi mają ogromny potencjał, aby uczynić transport drogowy towarów w Niemczech i Europie bardziej zrównoważonym, zwłaszcza na trasach dalekobieżnych. Branża logistyczna wykazuje duże zainteresowanie ciężarówkami na wodorowe ogniwa paliwowe, więc pojawienie się pierwszych pojazdów z produkcji seryjnej to bardzo dobra wiadomość.  Pojazdy XCIENT Fuel Cell mają zasięg około 400 kilometrów. Przechowują wodór w siedmiu zbiornikach, a średni czas tankowania wynosi dziesięć minut. Zaraz po opuszczeniu statku pojazdy trafiają bezpośrednio do wytwórców zabudów.

Początek strony