Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Sieć serwisów ciężarowych spod znaku gwiazdy powiększyła się o kolejny punkt na mapie i nową firmę. W świeżo wybudowanym obiekcie w Pile spółka Gibas Truck Point, rozpoczęła  obsługę serwisową pojazdów  Mercedes-Benz oraz marki FUSO.

Widoczny z daleka nowy obiekt serwisowy firmy Gibas Truck Point w Pile położony jest  tuż przy zjeździe z ruchliwej drogi krajowej nr 11. A działka o powierzchni około trzech hektarów zapewnia wystarczającą przestrzeń dla pojazdów ciężarowych.

– Z doświadczenia wiemy, jak ważne to jest dla kierowców, dlatego wybraliśmy taką właśnie działkę – mówi Maciej Michałek, dyrektor serwisów w Grupie Gibas.

Sam serwis ma powierzchnię ok. 2800 metrów kwadratowych, w tym 1600 zajmuje część biurowa, a 1200 hala serwisowa z zapleczem technicznym. W części biurowej również przewidziano udogodnienia dla kierowców. Obiekt dysponuje też miejscami noclegowymi dla kierowców.

Z kolei hala serwisowa wyposażona jest w cztery stanowiska naprawcze z bramami przejazdowymi oraz piąte stanowisko myjni pojazdów, wyposażone nowoczesną myjnię portalową. Poza zabudową kanałów naprawczych na stanowiskach serwisowych, serwis dysponuje najnowocześniejszymi podnośnikami do napraw pojazdów: do 3,5 t, do 5,5 t oraz do 12 t.

W budynku znajduje się również trzypoziomowy magazyn części zamiennych. Budowa nowego obiektu GTP trwała dwa lata. Mówi Maciej Michałek – Można powiedzieć, że to spełnienie pewnego marzenia, jeśli chodzi o rozwój całej Grupy Gibas.  Obecnie placówka zatrudnia siedmiu mechaników / elektromechaników, dwóch mistrzów serwisu, trzech doradców serwisowych, trzech specjalistów ds. części zamiennych i dwie osoby w recepcji.

Obiekt GTP w Pile jest budynkiem bardzo nowoczesnym, uwzględniającym  oczekiwania względem środowiska naturalnego. Dlatego na działce wyznaczono miejsce na instalację fotowoltaiczną o mocy prawie 49 kWh, a stanowisko myjni pojazdów posiada zamknięty obieg wody z jej oczyszczaniem .

Początek strony