Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W tym roku w ramach programu „Zawsze na czele” firmy transportowe  mogą testować pojazdy Scania Super 460 R – z najnowszymi, wydajnymi silnikami.

Idea programu Scania „Zawsze na czele” polega na włączeniu zestawu drogowego Scania do typowych zadań danej firmy transportowej. W ciągu tygodnia trwania testów, wykwalifikowany trener ekonomicznej jazdy Scania wspiera kierowcę firmy w trakcie jego pracy, aby jak najefektywniej wykorzystać możliwości pojazdu Scania. Dzięki temu maleją koszty eksploatacji pojazdu oraz zużycie paliwa, a rośnie zysk firmy transportowej.

Scania Super to przede wszystkim całkowicie nowa platforma silnikowa dla pojazdów Euro 6 o mocy od 420 do 560 KM. Nowy układ napędowy obejmuje również nowe skrzynie biegów i osie. To także szereg nowości w podwoziu. Cechą wspólną wszystkich tych elementów jest zdolność do znacznego poszerzenia możliwości specyfikacji i eksploatacji pojazdów oraz pełnego dostosowania ich do konkretnych zastosowań i zadań. Wszystko to składa się na gwarancję oszczędności paliwa w transporcie długodystansowym na poziomie 8%.

– Nasz układ napędowy Scania Super to zupełnie nowy punkt odniesienia w branży jeśli chodzi o poziom osiągów, a nasi klienci mogą czerpać korzyści z 8% oszczędności paliwa – komentuje Pawel Paluch, dyrektor marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Nowy układ napędowy odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Scania Super 460 R w „Teście 1000 punktów”, najbardziej znanym ze wszystkich testów porównawczych w branży. Ponadto, dzięki Scania Super, po raz szósty z rzędu Scania otrzymała tytuł „Green Truck” za ponadprzeciętną efektywność transportu i niskie zużycie paliwa.

Partnerami programu „Zawsze na czele” w 2022 r. są firmy: Wielton i Wesob/Wecon.

 

Początek strony