Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Zawodnicy i trenerzy FC Bayern Monachium podróżowali bez emisji spalin z siedziby klubu na Säbener Straße na lotnisko w Monachium w MAN Lion's City E w połowie lipca - i byli zachwyceni.

 „FC Bayern oznacza odpowiedzialne podejście do środowiska i mobilności. Tym bardziej cieszy, że w MAN Truck & Bus mamy po swojej stronie partnera, który wnosi istotny wkład w realizację tych właśnie problemów, a teraz również zapewnia nam eBus na podróż na lotnisko”, mówi Andy Jung, dyrektor marketingu w FC Bayern, i dodaje: „W tym kontekście radość jest teraz naturalnie szczególnie wielka, że przedłużyliśmy naszą wieloletnią współpracę z MAN o kolejne dwa lat i dzięki temu możemy wspólnie realizować wiele bardziej zrównoważonych projektów”.

Ponadto rekordzista będzie nadal skutecznie, bezpiecznie i wygodnie przyjeżdżać na mecze domowe i wyjazdowe w MAN Lion's Coach należącym do grupy TRATON GROUP. nadchodzący sezon piłkarski, który rozpocznie się 5 sierpnia. „Jesteśmy partnerem FC Bayern od 2008 roku i mogliśmy wspólnie realizować wspaniałe projekty w wielu różnych obszarach. Obecnie kontynuujemy to udane partnerstwo, a drużyna FC Bayern  będzie nadal jeździć na mecze wyjazdowe autobusem MAN” – mówi Marc Langendorf , dyrektor ds. komunikacji i spraw rządowych w MAN Truck & Bus. Bogaty komfort i wyposażenie multimedialne sprawiają, że autobus drużynowy jest miejscem dobrego samopoczucia i ważnym miejscem odpoczynku dla graczy. „The Lion's Coach jest niezwykle wydajny na drodze dzięki innowacyjnej technologii. Niemniej jednak byłoby wspaniale, gdyby wkrótce również podróże autobusem zespołowym były możliwe bez emisji spalin - jak nasza podróż na lotnisko elektrycznym autobusem miejskim”, mówi Andy Jung.

FC Bayern stawia na minibusy elektryczne firmy MAN, od lata 2021 r. klub porusza się w sposób zrównoważony pojazdem MAN eTGE Combi.

Początek strony