Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

100 ze 170 zamówionych w tym roku przez FRANCEPOL pojazdów to Scania Super. Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. 

FRANCEPOL zajmuje się międzynarodowym transportem ciężarowym oraz spedycją. Podstawą działalności firmy jest transport ładunków całopojazdowych oraz ładunków sypkich na terenie UE i krajów strefy Schengen. W tym roku przypada 30-lecie istnienia przedsiębiorstwa na rynku.

FRANCEPOL współpracuje ze Scanią od 1995 r., co roku powiększając lub wymieniając pojazdy ze swojej floty o rozwiązania Scania. Do końca roku flota firmy powiększy się do ok. 500 pojazdów, z czego około 80% to pojazdy Scania.

– Kierowcy bardzo chwalą sobie markę Scania, wygodę użytkowania i ergonomiczność kabin. Dla nas, z punktu widzenia finansowego, ważna jest też ekonomiczność wykonywanych transportów, czyli długie przebiegi, niskie zużycie paliwa i części. Cenimy też pracę serwisu Scania – komentuje Artur Nowacki, dyrektor generalny FRANCEPOL.

– Zgodnie z wynikami naszych pierwszych jazd testowych i zapewnień Scania, co do oszczędności w zużyciu paliwa na poziomie 8%, jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie może pozytywnie wpłynąć na wynik finansowy naszej firmy – dodaje Artur Nowacki. 

Scania Super to nowa generacja pojazdów Scania wprowadzona w listopadzie zeszłego roku, wyposażona w całkowicie nową platformę silnikową dla pojazdów Euro 6 o mocy od 420 do 560 KM. Nowa gama zapewnia obniżenie zużycie paliwa w transporcie dalekobieżnym na poziomie 8%.

 

 

 

Początek strony