Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Europejski producent elektrycznych  transporterów Sevic rozszerza swoją działalność na Polskę. Nowy model  V500e będzie dystrybuowany w całym kraju przez ANG Vehicle Technologies.

ANG świadczy również usługi dostawcze, serwisowe i naprawcze na terenie Polski z wykorzystaniem tzw. „latających lekarzy”. V500e to kompaktowy elektryczny van klasy L7e-CU, idealny do użytku na obszarach miejskich. Pojazd modułowy o atrakcyjnym wyglądzie jest budowany w Europie. Ponad 80 procent użytych komponentów również pochodzi z produkcji europejskiej. Siedziba firmy Sevic znajduje się w Bochum w Niemczech.

Podczas opracowywania V500e dużą wagę przywiązywano do szerokiego zakresu zastosowań i skalowalności. Na przykład SEVIC V500e jest bardzo kompaktowy i dlatego bardzo zwrotny, szczególnie w wielu obszarach miejskich. Dzięki długości 3,7 metra i szerokości 1,37 metra pojazd doskonale nadaje się do przemieszczania się  w wąskich uliczkach lub obszarach handlowych. Zasięg do 300 kilometrów  jest mocnym argumentem.

Sevic V500e, który porusza się z prędkością około 80 km/h, może przejechać do 300 kilometrów na jednym ładowaniu, co jest więcej niż wystarczające do dostaw na obszarach miejskich i wokół nich. Niezbędną energię zapewnia akumulator o pojemności 33 kWh, który można w pełni naładować w ciągu około pięciu godzin. Producent oferuje również mniejsze akumulatory o mocy 16,5 kWh i odpowiednio krótszym zasięgu około 150 kilometrów. Kolejną zaletą jest to, że wymieniając nadbudowy, użytkownicy mogą na przykład w ciągu kilku minut przestawić się z zamkniętej skrzyni transportowej na platformę. Dzięki temu V500e może być używany do łączenia kilku pojazdów w jednym.

Ważnym było dla nas również to, że pojazd jest w 100% produkowany w Europie. Oznacza to, że  możemy zagwarantować naszym klientom terminowe dostawy pojazdów, co daje nam ogromną przewagę na rynku – mówi Daniel Węgrzynek, prezes ANG Vehicle Technologies. 

Sevic V500e będzie dostępny od września. Zamówienia można teraz składać bezpośrednio w ANG Vehicle Technologies.

Początek strony