Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Volvo FL i FE, które są najczęściej wykorzystywane do dystrybucji w miastach i na terenach zurbanizowanych, otrzymały nowe, zmodernizowane skrzynie biegów, które zapewniają większą wydajność i płynność jazdy.

Pojazd Volvo FL to mały i zwinny przedstawiciel gamy Volvo Trucks, a dzięki nowej, w pełni automatycznej, 8-biegowej skrzyni biegów (o dwa więcej  niż w poprzednim modelu) oferuje oszczędność paliwa do 4%.

"Dzięki nowej skrzyni biegów oferujemy także pełną zdolność do pracy z PTO (przystawką odbioru mocy) podczas postoju, co czyni go bardziej uniwersalnym i idealnym do wywrotek, rozsiewaczy soli, pługów śnieżnych i wielu innych podobnych zastosowań", mówi Kenneth Ackerberg, Menedżer Produktu Volvo FL i FE.

Tymczasem większe Volvo FE ma teraz tę samą zmodernizowaną skrzynię biegów I-Shift, która jest stosowana w cięższych modelach Volvo Trucks, dzięki czemu zmiany biegów są szybsze nawet o 30%.

Znaczną poprawę właściwości jezdnych uzyskano dzięki nowemu sposobowi współpracy skrzyni I-Shift z silnikiem. Aktualizacja obejmuje szybsze włączanie sprzęgła, co powoduje krótszą przerwę w działaniu momentu obrotowego. Dzięki temu zmiana biegów przebiega płynniej, co zapewnia bardziej harmonijne wrażenia z jazdy.

Aby usprawnić i zoptymalizować jazdę zarówno w Volvo FL, jak i FE, dostępne są trzy różne tryby jazdy: ekonomiczny (economy), dynamiczny (performance) i terenowy (off-road). Każdy tryb wybiera się naciskając przycisk na desce rozdzielczej, który jest następnie prezentowany na zestawie wskaźników.

 

Początek strony