Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

FIAT i FIAT PROFESSIONAL prezentują nowe Doblò i E-Doblò, piątą generację modelu,  idealnego partnera dla rodzin w wersji osobowej i odpowiedni pojazd dla wszystkich wymagań profesjonalnych pracowników.

Nowy Doblò jest dostępny w dwóch długościach i trzech różnych konfiguracjach (VAN, Crew Cab, Combi) i oferuje szeroką gamę silników.
Magic Cargo pozwala na 0,5 m3 zwiększenie przestrzeni ładunkowej i możliwość załadunku długich przedmiotów, takich jak rury lub drabiny osiągające do 3,4 m długości ładunku. Dodatkowo, dodając jeszcze więcej miejsca, możliwe jest podniesienie fotela po stronie pasażera i wykorzystanie schowka pod spodem na pudełka lub delikatne przedmioty. Istnieje również obrotowy stół tackowy, aby w razie potrzeby przekształcić kabinę Doblò w mobilne biuro.
Co więcej, Magic Mirror to 5-calowe cyfrowe lusterko wsteczne zapewniające trzy różne widoki: lusterko wsteczne, pełny widok martwego pola i tylną kamerę parkowania poprawiającą widoczność i bezpieczeństwo.
Wreszcie, dzięki Magic Plug, dostępnemu tylko w E-Doblò, możliwe jest wykorzystanie energii elektrycznej wytwarzanej przez akumulator do konkretnych potrzeb związanych z konwersją, takich jak lodówka cargo lub stół warsztatowy do elektronarzędzi.

Również w wersji w pełni elektrycznej E-Doblò oferuje najwyższej klasy ładowność – do 800 kg na obu rozstawach osi – pozwalając na załadunek do 2 europalet; natomiast w wersji ICE Doblò może osiągnąć nawet jedną tonę ładowności.
Doblò ma maksymalną objętość 4,4 m3 dzięki funkcji Magic Cargo. Wraz z wersją elektryczną dostępne są dwie wersje wysokoprężne: 1, 5 litra  100 KM z manualną skrzynią biegów; 1,5 litra w 130 KM zarówno z manualną, jak i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. I wreszcie, jest silnik benzynowy 1.2 o mocy 110 KM.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć jego wszechstronność, pasażerskie Doblo  będzie wyposażony w Magic Top, dach z oknem, a opcjonalna funkcja Magic View ułatwia parkowanie dzięki kamerze 180.

Nowy E-Doblò jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 100 kW i akumulator o pojemności 50 kWh, który pozwala na ponad 280 km autonomii w cyklu WLTP.
Dzięki nowemu silnikowi nowy E-Doblò osiąga prędkość maksymalną 130 km/h i maksymalny moment obrotowy do 260 Nm.

 Zupełnie nowe Doblò i E-Doblò będą produkowane w zakładzie Stellantis w Hiszpanii (Vigo), korzystając z efektów skali.

 

Początek strony