Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

110 pojazdów ciężarowych to największe jak dotąd zamówienie elektrycznych pojazdów ciężarowych Scania. Rozpoczyna ono współpracę Scania z firmą Einride w zakresie rozwoju produktów.

Szwedzka firma Einride, wiodący dostawca kompleksowych cyfrowych, elektrycznych i autonomicznych rozwiązań w zakresie dostaw, włączy 110 elektrycznych pojazdów Scania do swoich działań w drugiej połowie 2022 roku. Einride posiada jedną z największych w Europie flot elektrycznych pojazdów ciężarowych, a dzięki temu partnerstwu będzie umacniać swoją obecność na rynku.

Cała flota pojazdów Scania zostanie zbudowana zgodnie z wymaganiami Einride i będzie obsługiwana przez pierwszy tego rodzaju system operacyjny Saga, który zapewnia wydajne dostawy pojazdami elektrycznymi. Analizy danych floty, generowane przez platformę Saga będą dostarczane Scania w celu dalszego wspólnego rozwoju produktów.

Zamówienie Einride to początek nowego długoterminowego partnerstwa, które przyczyni się do realizacji ambicji obu firm w zakresie zwiększenia skali elektrycznego transportu drogowego.

– Podzielamy tę samą wizję dekarbonizacji ciężkiego transportu. Praca z Einride nad wspólnymi nowymi rozwiązaniami technicznymi i usługami cyfrowymi, które w sposób zrównoważony przyczynią się do rozwoju naszej branży, przynosi ogromną satysfakcję – mówi Fredrik Allard, dyrektor ds. e-mobilności w Scania.

Początek strony