Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

18 maja odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy. Kursantów gościł wieloletni Partner programu – Wielton S.A. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności pod okiem instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Akcja Profesjonalni Kierowcy od 2016 roku zmienia oblicze branży transportowej. To największy program społeczny w sektorze TSL. Co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, w których bezpłatnie udział mogą wziąć osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska, a tegoroczną edycję wspiera rekordowa liczba Partnerów: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton S.A., Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia, Shell Polska i Warta.

Zadaniem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach, ale dzięki programowi, kursanci zwiększają także swoje umiejętności oraz szansę na znalezienie pracy w zawodzie.

Pierwsze szkolenie praktyczne odbyło się w Wieluniu, dzięki uprzejmości wieloletniego Partnera akcji - Wielton S.A. Ponadto, wieluński producent przyczep i naczep udostępnił dla kursantów naczepę furgonową Dry Master wyposażoną w pakiet aerodynamiczny oraz zestaw przestrzenny Volume Master, dzięki którym mogą oni podnosić swoje kwalifikacje
i przygotowanie do zawodu.

- Bezpieczeństwo na drodze ma dla nas, jako producenta naczep i przyczep, szczególnie istotne znaczenie. Z tego powodu cieszymy się, że po raz kolejny wpieramy akcję Profesjonalnych kierowców, która dba o wysoki poziom umiejętności praktycznych kierowców zawodowych, a inauguracja VII edycji odbywa się w Wieluniu. Od lat angażujemy się w różnego typu inicjatywy mające na celu rozwój kompetencji kierowców, budowanie świadomości społeczeństwa, jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa i promocję tego wymagającego zawodu – mówi Andrzej Mowczan, Dyrektor Komercyjny, Członek Zarządu w Wielton S.A.
 
Szkolenie praktyczne składało się z 5 bloków: jazdy po drogach publicznych zestawem Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks , manewrów – zapoznanie uczestników z obsługa codzienną pojazdu w praktyce, w tym przygotowanie pojazdu do jazdy z wykorzystaniem ciągnika siodłowego DEMO, mocowania ładunku , podpinania naczepy.  Dodatkowo zaprezentowane zostało prawidłowe zakładanie łańcuchów. 

Wykład teoretyczny na temat Pojazdów Budowlanych FMX  

Na szkoleniu nie zabrakło także doświadczonych instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska, którzy przekazują swoją wiedzę także podczas szkoleń teoretycznych, które cały czas trwają.

- Tegoroczna edycja Profesjonalnych Kierowców pokazuje nam, że zainteresowanie tego typu szkoleniami stale rośnie. W zeszłym roku mieliśmy rekordową liczbę zgłoszeń, a ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. To oznacza, że kierowcy czują potrzebę doskonalenia swoich umiejętności i mają ambicję, aby te potrzeby spełniać. Już teraz zapraszam wszystkich na największe szkolenie praktyczne w ramach akcji, które odbędzie się 9 czerwca na Torze Jastrząb. Zapisy dostępne są na stronie internetowej programu - powiedział Piotr Werner z Volvo Trucks Polska.

Najbliższy wykład teoretyczny online zaplanowany jest na 17 czerwca i będzie poruszać tematykę obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych FMX i FL.

Początek strony