Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Stina Fagerman przejęła odpowiedzialność za marketing, sprzedaż i usługi w dziale Daimler Mercedes-Benz Trucks z dniem 1 maja 2022 r.

Przypomnijmy że przed rokiem kierownictwo w Mercedesie objęła Karin  Rådström poprzednio pracująca w Scanii.
Karin Rådström , Członek Zarządu Daimler Truck Holding AG, CEO Mercedes-Benz Trucks: „Miło mi powitać Stinę Fagerman w ciężarówkach Mercedes-Benz. Stina ma ogromne międzynarodowe doświadczenie i głęboką znajomość branży. Jest także świetnym liderem z silnym naciskiem na potrzeby klientów. Doskonale pasuje na to stanowisko i nie mogę się doczekać współpracy ze Stiną i jej zespołem, aby przenieść naszą działalność na wyższy poziom”.

Do końca 2021 Stina Fagerman była dyrektorem zarządzającym i członkiem zarządu Scania Siam Co Ltd w Tajlandii. Karierę zawodową rozpoczęła w 2007 roku jako stażystka w firmie Scania, po uzyskaniu tytułu magistra inżynierii przemysłowej i zarządzania na Uniwersytecie Technologicznym Chalmers w Göteborgu. W następnych latach Fagerman pełniła szereg funkcji kierowniczych w dziale sprzedaży Scania. Przed objęciem stanowiska w Tajlandii, była dyrektorem ds. sprzedaży samochodów ciężarowych i autobusów oraz członkiem zespołu zarządzającego w Scania Schweiz AG od 2015 roku.

 

Początek strony