Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Nikola Corporation, rozpoczęła komercyjną seryjną produkcję ciężarówek Nikola Tre BEV (pojazd elektryczny z akumulatorem), po specjalnej ceremonii w Coolidge w Arizonie.

"Rozpoczęliśmy produkcję Tre BEV 21 marca tutaj w Coolidge, a dziś świętujemy ten kamień milowy i pierwsze dostawy ciężarówek do naszych klientów" - powiedział Mark Russell, dyrektor generalny Nikoli. "W 2022 roku idziemy do przodu w każdym aspekcie naszej działalności. W przyszłym roku planowane jest dodanie pojazdów elektrycznych napędzanych ogniwami paliwowymi (FCEV) do miksu produkcyjnego".

"Nikola stała się siłą napędową w szybko rozwijającym się przemyśle pojazdów elektrycznych w Arizonie" - powiedział gubernator Doug Ducey.

W fazie pierwszej  zakład produkcyjny w Coolidge w Arizonie zapewnia Nikoli zdolność produkcyjną 2 500 ciężarówek. Budowa obszaru  fazy 2 rozpoczęła się i oczekuje się, że zostanie zakończona w 2023 r. z wydajnością produkcyjną do 20 000 ciężarówek rocznie na dwie zmiany.

17 grudnia 2021 roku Nikola dostarczył pierwsze dwa Nikola Tre BEV do TTSI. 24 stycznia 2022 roku Nikola rozpoczął pilotażowe operacje FCEV z Anheuser-Busch.

Natomiast zakład produkcyjny Nikola w Ulm w Niemczech w kompleksie przemysłowym IVECO jest  w stanie wyprodukować 2000 ciężarówek rocznie i można go rozbudować do 10 000 ciężarówek rocznie.

 

Początek strony