Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W tym tygodniu MAN wznawia produkcję pojazdów ciężarowych w dwóch fabrykach. Od połowy marca przez sześć tygodni produkcja była wstrzymana z powodu braków w dostawach spowodowanych wojną na Ukrainie.

Zakłady w Norymberdze i Salzgitter, zajmujące się produkcją komponentów do pojazdów MAN, również stopniowo zwiększają swoje moce produkcyjne. W uroczystości wznowienia produkcji w Monachium wziął udział premier Bawarii dr Markus Söder.

„Ponowne uruchomienie produkcji pojazdów ciężarowych to bardzo dobry sygnał dla naszych pracowników i klientów. Jednak zbytnia euforia byłaby przedwczesna. Do normalnych poziomów produkcji będziemy zbliżać się krok po kroku. Produkcja jest w dalszym ciągu obarczona dużą niepewnością. Jeśli wojna ponownie przeniesie się w stronę zachodniej Ukrainy, możemy mieć do czynienia z nowym przestojem. ” – powiedział Prezes Zarządu MAN Alexander Vlaskamp.

Dostawcy wiązek elektrycznych z Ukrainy są obecnie w stanie znowu je produkować i dostarczać, jednak na obniżonym poziomie. Ponadto, zgodnie z planem, MAN zwiększa produkcję wiązek elektrycznych w innych krajach. Początkowo jednak oferta MAN będzie zawierała znacznie mniej wariantów, a ich liczba będzie, przy sporej niepewności, stopniowo zwiększana.

MAN konsekwentnie realizuje program restrukturyzacji związany z transformacją organizacji. W związku z ograniczeniem produkcji spółka będzie musiała nadal kontynuować skrócony czas pracy w swoich niemieckich zakładach.

 

Początek strony