Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Firma Inelo wygrała przetarg dla służb policyjnych działających w regionie zachodnich Niemiec – Hesji i Nadrenii-Palatynatu. Wyposaży niemieckich policjantów w program Tachoscan Control, który analizuje dane z tachografów cyfrowych i kart kierowców.

Grupa Inelo dostarcza oprogramowanie  już do 43 służb kontrolnych z 23 krajów.

Program TachoScan Control firmy Inelo został uznany za najlepszą propozycję w zakresie wsparcia funkcjonariuszy Policji w przeprowadzaniu kontroli czasu jazdy i odpoczynków kierowców. Zamówienie obejmuje 67 licencji dla regionu Nadrenii oraz 170 dla Hesji. Dodatkowo Inelo zaopatrzy policjantów z Hesji w urządzenia TachoReader Basic, które pobierają dane ze wszystkich dostępnych na rynku tachografów nowej i starej generacji oraz z kart kierowców.

Zamówione w ramach przetargu oprogramowanie zostało dostosowane do niemieckich przepisów. Ponadto eksperci Grupy Inelo przygotowują dla niemieckiej Policji szkolenia, które zapoznają funkcjonariuszy ze szczegółami działania Tachoscan Control.

To pierwsze zlecenie dla niemieckiej Policji, ale nie pierwsze doświadczenie Grupy Inelo związane z niemieckimi  służbami kontrolnymi – już od 2007 roku zaopatruje Federalny Urząd ds. Transportu Towarowego (BAG) w urządzenia TachoReader oraz w oprogramowanie TachoScan Control.

 

Początek strony