Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Mercedes Benz Vans umacniając pozycję na rynku samochodów kempingowych dzięki rodzinie Marco Polo, robi kolejny krok i zbliża się do bezemisyjnej przyszłości tej branży.

Jeden z pierwszych eCamperów gotowych na rynek jest oparty na elektrycznym EQV. Konwersja pochodzi ze szwajcarskiej firmy Sortimo Walter Rüegg PLC, obejmuje podnoszony dach, łóżko i moduł kuchenny do bagażnika.
Klaus Rehkugler, szef sprzedaży i marketingu MercedesBenz Vans: „Rynek samochodów kempingowych ma strategiczne znaczenie dla MercedesBenz Vans. Chcemy się tutaj rozwijać i dla nas to jasne: przyszłość jest elektryczna, także w branży kamperów!”
Portfolio, które jest już dostępne na rynku, obejmuje również EQV - zasilany akumulatorowo odpowiednik średniej wielkości vana Klasy V. EQV jest dostępny z dwoma różnymi wariantami akumulatorów: EQV 300 z akumulatorem 90 kWh i zasięgiem 326-363 km według WLTP i EQV 250 z baterią 60 kWh i zasięgiem 213-236 km według WLTP.Oba modele są dostępne w dwóch długościach (długi 5140 cm lub bardzo długi 5370 cm). Na stacji szybkiego ładowania EQV 300 ładuje się od dziesięciu do 80 procent w około 45 minut. Ponadto EQV jest włączony do ekosystemu mobilności elektrycznej, składającego się z inteligentnej nawigacji z aktywnym zarządzaniem zasięgiem oraz usług i aplikacji w chmurze. System informacyjno-rozrywkowy MBUX (MercedesBenz User Experience) służy jako centralna jednostka sterująca. Koncepcja konwersji Sortimo jest modułowa. Pełna gama opcji obejmuje podnoszony dach z łóżkiem dachowym oraz skrzynkę wielofunkcyjną z łóżkiem i szafką kuchenną. Cechą szczególną modułów kempingowych jest ich lekka konstrukcja. Opłaca się to zwłaszcza w przypadku zastosowania w elektrycznym vanie, ponieważ każdy zaoszczędzony kilogram oznacza większy zasięg. Dwa panele słoneczne o łącznej mocy około 400 watów, które Sortimo może zainstalować na życzenie, są również wyjątkowo lekkie i zapewniają dodatkową samowystarczalność. Ładują zarówno akumulator rozruchowy, jak i akumulator pomocniczy do biwakowania.

 

Początek strony