Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Nikola dostarcza pierwsze elektryczne ciężarówki Nikola Tre do Total Transportation Services Inc. Kalifornijska firma ma list intencyjny na 100 ciężarówek.

Chris Cannon, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, Port of Los Angeles i Alex Cherin, członek zarządu w Total Transportation Services, spotkali się by mówić o zmniejszaniu zanieczyszczenia powietrza dzięki innowacyjnym technologiom transportowym oraz infrastrukturze, która pozytywnie wpłynie na działalność portową.

Nikola Motors dostarczyła pierwsze pilotażowe ciężarówki z napędem elektrycznym Nikola Tre (BEV) do TTSI , jednej z czołowych firm przewozowych w południowej Kalifornii, w celu przyspieszenia bezemisyjnych rozwiązań transportowych w portach Los Angeles i Long Beach.

W ceremonii uczestniczyło wielu polityków z Kongresu i Senatu USA . Po programie goście mieli okazję doświadczyć Tre BEV z pierwszej ręki podczas pokazów jako pasażerowie samochodów ciężarowych.

„Nikola zobowiązał się do zrealizowania pierwszych dostaw Tre BEV w czwartym kwartale 2021 r. i to wielki zaszczyt świętować ten kamień milowy z naszym partnerem, TTSI i politykami którzy są zaangażowani w rozwój bezemisyjnych rozwiązań transportowych w operacjach portowych” – powiedział dyrektor generalny Nikola, Mark Russell. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, umowa dotyczy czterech ciężarówek, dwóch pojazdów typu BEV i dwóch FCEV. Przewiduje się, że trzydzieści pojazdów typu BEV pojawi się później w 2022 r., a 70 pojazdów FCEV ma rozpocząć pracę w 2023 r. Przeznaczona do lokalnych dostaw z zasięgiem do 350 mil ciężarówka Nikola Tre BEV będzie uzupełniona o FCEV pokonujące odległości do 500 mil.

Według TTSI, w każdym miesiącu od 13 000 do 14 000 ciężarówek zawija do portu Los Angeles/Long Beach, emitując około 2600 ton tlenków azotu.

We wrześniu 2021 r. Nikola i IVECO podpisały umowe na dostraczenie do 25 pojazdów Nikola Tre BEV dla Hamburga .

Początek strony