Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Zmiana kierownictwa w MercedesBenz Vans; obecną funkcję szefa MercedesBenz Vans Marcus Breitschwerdt przekaże 1 stycznia 2022 r. Mathiasowi Geisenowi (43), obecnie szefowi działu korporacyjnego Strategia dla Daimlera.(fot1).

„Mathias Geisen odegrał decydującą rolę w kształtowaniu strategicznego kursu naszej firmy. Jest jednym z architektów dostosowania MercedesBenz do wiodącej firmy technologicznej w luksusowym segmencie motoryzacyjnym i odegrał kluczową rolę w realizacji tej strategii. Udowodnił swoje umiejętności w wielu różnych działach i regionach. Dlatego Mathias doskonale nadaje się do tego, by zastąpił Marcusa w prowadzeniu naszej działalności w zakresie samochodów dostawczych ” – powiedział Ola Källenius, prezes zarządu Daimler AG i MercedesBenz AG.
Mathias Geisen dołączył do ówczesnego DaimlerBenz AG w 1998 roku. Po kilku stanowiskach w zarządzaniu produktem i sprzedaży, w tym w Klasie E i G, Geisen przejął odpowiedzialność za sprzedaż samochodów dostawczych MercedesBenz poza Europą w 2013 roku. W latach 2014-2017 pracował jako dyrektor generalny MercedesBenz Vans w USA przed kierowaniem różnymi projektami rozwoju obszaru biznesowego samochodów dostawczych we Francji. Od 2019 roku Mathias Geisen przejął odpowiedzialność za zarządzanie całym produktem SUV-ów, pojazdów kompaktowych i samochodów elektrycznych MercedesBenz. Następnie przeniósł się do kierowania strategią korporacyjną dla Daimlera i MercedesBenz.
„Marcus Breitschwerdt z powodzeniem zreorganizował nasz dział samochodów dostawczych pod względem działalności, strategii i technologii. Wyniki jego udanego przywództwa w MercedesBenz Vans to silny bilans, atrakcyjne portfolio produktów i jasny kurs na czysto elektryczną i połączoną przyszłość w oparciu o nową platformę Van.EA. W imieniu całej firmy chciałbym podziękować Marcusowi za wybitne osiągnięcia w Mercedes-Benz Vans. Cieszę się, że w przyszłości zajmie się całością naszego dziedzictwa MercedesBenz AG i działu Classic, ponieważ ten centralny element luksusowego pozycjonowania naszej marki wciąż zyskuje na znaczeniu” – stwierdził Ola Källenius.
Marcus Breitschwerdt dołączył do programu dla partnerów zarządzających w MercedesBenz AG w 1991 roku jako kontroler. Pełnił funkcję szefa Mercedes-Benz Vans od początku 2019 roku.

Początek strony