Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W listopadzie dr Richard Slovák (45 lat) objął stanowisko dyrektora zarządzającego w fabryce MAN w Niepołomicach oraz prezesa zarządu spółki MAN Trucks sp. z o.o.

Swoją karierę zawodową, związaną z motoryzacją rozpoczął w 1997 roku na linii produkcyjnej w zakładzie VW w Bratysławie. Konsekwentnie pokonywał kolejne szczeble kariery, zajmując różne stanowiskach w koncernie.

Dr Richard Slovak posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu produkcją, jakością i logistyką. Pracował dla różnych marek koncernu VW, na kilku kontynentach i wielu kulturach. Był m.in. szefem zakładu Seata w Barcelonie oraz zakładu VW w Puebla w Meksyku. Pracował również w zakładzie FAW-Volkswagen w Chinach gdzie produkowane są modele Jetta i Bora.

Jako dyrektor zarządzający w fabryce w Niepołomicach dr Slovak staje przed wyzwaniem związanym z rozbudową podkrakowskiego zakładu.

„Rozpoczynam pracę w fabryce pojazdów ciężarowych MAN w tak kluczowym dla zakładu momencie. Po zakończeniu prac budowlanych będziemy największym zakładem w sieci produkcyjnej MAN na świecie. Powstawać będą tu pojazdy ciężarowe MAN wszystkich typoszeregów dla wszystkich rynków. To duże zobowiązanie, ale i wyróżnienie dla całego zespołu. Bardzo się cieszę, że będę brał udział w tym procesie.”

Rozbudowa zakładu MAN Trucks w Niepołomicach to jeden z kluczowych elementów realizacji strategii New MAN. W czasie trójzmianowego systemu pracy powstawać tu będzie kompletne portfolio pojazdów ciężarowych MAN, od pojazdów klasy lekkiej i średniej po pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej, cenionych nie tylko przez klientów, ale także ekspertów i dziennikarzy, zdobywających liczne nagrody i wyróżnienia takie jak np. International Truck of the Year 2021. W zakładzie znajdzie się także centrum modyfikacji pojazdów ciężarowych oraz hala wyposażenia kabin.

Nowy dyrektor zarządzający fabryki MAN Trucks w Niepołomicach pochodzi ze Słowacji. Jest doktorem socjologii, absolwentem Uniwersytetu Danubius.

 

Początek strony