Większość marek samochodowych może się pochwalić lepszymi wynikami sprzedaży w tym roku, ale u Forda chodzi o coś innego.
Bo o ile w pierwszym kwartale Ford sprzedał w 20 krajach europejskich 259 800 samochodów, co daje wzrost o 7,7 proc. do ub. Roku, to wartość ta znacznie przekracza europejską średnią wynoszącą 4,4 proc. Ważniejsze jednak, że w dziale samochodów dostawczych Ford sprzedał aż 121 tys. aut, co odpowiada wzrostowi o 33 proc. To doskonały wynik.
Najciekawsze jednak, że wśród bestselerów Forda toczy się pojedynek między osobówkami i furgonetkami. Najpopularniejszy Ford w tym kwartale to Puma (39 500), ale na drugim miejscu widzimy Transita Customa (38 780). Trzecia jest Fiesta (35 980) ale czwarty Transit (27 800).
Widać wyraźnie jak ważny dla Ford of Europe jest dział pojazdów dostawczych, który ma być jeszcze wzmacniany.



