Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Używane ciężarówki z etykietą programu Mercedes-Benz Certified są już dostępne w Polsce, sprawdzone pod względem technicznym i objęte 12- lub 24-miesięczną gwarancją.

Pojazdy z gwiazdą klienci znajdą w punktach TruckStore, a z czasem także u lokalnych dealerów sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.

Program Mercedes-Benz Certified dla używanych ciężarowych pojazdów z gwiazdą został wprowadzony przez koncern na początku 2021 roku. Jego celem jest zagwarantowanie klientom możiwości zakupu używanej ciężarówki, której jakości będą mogli zaufać tak samo jak nowej. Dlatego pojazdy sprzedawane w należącej do Daimlera sieci TruckStore, a także u lokalnych partnerów marki, zostały objęte wspólnym europejskim programem Mercedes-Benz Certified. Oznacza to, że każda zakwalifikowana do niego używana ciężarówka została gruntownie sprawdzona pod względem stanu technicznego, ma przebieg maksymalnie do 500 tys. km i liczy sobie

nie więcej niż pięć lat. Od kwietnia używane pojazdy ciężarowe z certyfikatem Mercedes-Benz Certified można również kupować w Polsce.

Wprowadzenie tego nowego brandu dla samochodów ma na celu także bardziej klarowny przekaz dla klientów i ujednolicenie go dla wszystkich rodzajów pojazdów używanych marki Mercedes-Benz - mówi Łukasz Wojnar, Used Trucks Manager TruckStore Polska, Mercedes-Benz Trucks Polska.

Oferowane przez nas pojazdy zawsze były przez nas gruntownie sprawdzane, ale dotychczasowa klasyfikacja złota, srebrna w zależności od przebiegu i stanu technicznego, nie była do końca przejrzysta dla klientów. Teraz podział jest jasny: w naszej ofercie dostępne mamy samochody certyfikowane, obrandowane znakiem Certified, oraz standardowe. Oczywiście jedne i drugie są sprawdzone przez naszych serwisantów, jednak pojazdy objęte certyfikatem muszą spełniać bardziej rygorystyczne wymogi (np. przebieg, wiek poniżej pięciu lat) oraz spełniać szereg warunków technicznych, takich jak np. minimalna głębokość bieżnika, okres ważności przeglądów serwisowych i badań technicznych.

Wprawdzie w naszej sieci oferujemy także samochody innych marek, ale certyfikatem możemy objąć tylko Mercedesy - mówi Łukasz Wojnar.

Na razie ciężarówki ze znakiem Certified będą dostępne w punktach sieci TruckStore: w Komornikach, w Nadarzynie oraz w Czeladzi.

 


 

 

 

 

Początek strony