Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Ford zaprezentował dziś nowe modele Ranger Stormtrak i Ranger Wolftrak - dwa modele z limitowanej edycji oparte na stylu i możliwościach popularnego pick-upa.

Ranger Stormtrak to samochód oferujący charakterystyczną stylistykę i funkcje premium dla klientów ceniących wyjątkowe możliwości i hojną specyfikację. Natomiast Wolftrak jest wytrzymałym pick-upem zaprojektowanym z myślą o potrzebach klientów, którzy pracują w terenie.
Hans Schep, dyrektor generalny działu pojazdów użytkowych, Ford of Europe - „Stormtrak łączy w sobie uderzający wygląd z dodatkowymi luksusowymi akcentami i funkcjami dla aktywnego stylu życia, a terenowe osiągi Wolftraka pomagają mu wygodnie zabrać właścicieli z dala od utartych szlaków, do pracy i zabawy ”.
Nowe, limitowane edycje Ranger Stormtrak i Wolftrak pojawią się u dealerów w całej Europie od października tego roku.
Ford wprowadza również pożądaną nową opcję rolety Power Roller Shutter dla podwójnej kabiny Ranger Wildtrak, która została standardem w Ranger Stormtrak.

Oparty na serii Ranger Wildtrak, nowy Ranger Stormtrak zapewnia jeszcze wyższą specyfikację z dalszymi ulepszonymi funkcjami.
Wszystkie modele Stormtrak są wyposażone w topowy silnik wysokoprężny Bi-turbo 213 KM EcoBlue o pojemności 2,0 l rozwijający moment obrotowy 500 Nm,standardowy napęd na cztery koła i 10-biegową automatyczną skrzynię biegów.
Uderzająca czerwona kolorystyka Rapid Red jest unikalna dla Stormtraka i uzupełnia ekskluzywną czerwoną wstawkę grilla. Dostępne są również opcje malowania Frozen White i Blue Lightning. Ranger Stormtrak zachowuje ładowność 1,0 tony i 3500 kg maksymalnej masy holowania.
Wnętrze Stormtraka dodatkowo wzbogacają specyficzne dla modelu siedzenia pokryte tą samą miękką skórą co kultowy Ranger Raptor Forda, podkreśloną haftowanym logo Stormtraka. Przyciemniane grafitowe powierzchnie wewnętrzne podkreślają czerwone szwy.
Wolftrak jest na serii Ranger XLT, napędzany 2,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym Ford EcoBlue o mocy 170 KM, z sześciobiegową manualną lub 10-biegową automatyczną skrzynią biegów.
Wybieralny napęd na cztery koła z elektronicznie blokowanym tylnym mechanizmem różnicowym i terenowe opony są standardem.
Ford przewiduje, że Ranger Wolftrak będzie bardzo atrakcyjny dla klientów z branży rolniczej, leśnej i rekreacyjnej, a także nabywców prywatnych. Opcjonalnie dostępna jest pokrywa skrzyni ładunkowej lub baldachim Aeroklas
w matowej czerni.
Lakier Conquer Grey uzupełnia matową czarną kratkę grila, osłonę podwozia i 17-calowe czarne felgi aluminiowe.
Ford wprowadza również nową, elektrycznie sterowaną wersję popularnego pokrowca skrzyni ładunkowej Roller Shutter jako opcja dla modeli Ranger Wildtrak z podwójną kabiną i standardowo montowana w modelu Ranger Stormtrak.
Power Roller Shutter zapewnia nową wygodę i łatwość użytkowania, a klienci mogą otwierać i zamykać roletę za pomocą kluczyka lub za pomocą przycisków znajdujących się w skrzyni ładunkowej lub wewnątrz kabiny na desce rozdzielczej.
Ranger w zeszłym roku ustanowił rekordowy 34,9-procentowy udział w segmencie w Europie.

 

 

 

Początek strony