Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Nowa seria MAN TGX została wybrana International Truck of the Year, Międzynarodową Ciężarówką Roku 2021, przez 24 jurorów; redaktorów zajmujących się pojazdami użytkowymi i dziennikarzy, reprezentujących 24 główne magazyny poświęcone ciężarówkom w całej Europie.

Prestiżową nagrodę odebrał Andreas Tostmann, dyrektor generalny MAN Truck & Bus podczas wirtualnej ceremonii, która odbyła się w siedzibie firmy MAN w Monachium w Niemczech.
Zdobywając 155 głosów, okręt flagowy niemieckiego producenta ciężarówek walczył z silnym konkurentem, nową gamą FH Volvo Trucks.
Zgodnie z zasadami International Truck of the Year (IToY) coroczna nagroda jest przyznawana ciężarówce wprowadzonej na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy, która ma największy wpływ na poprawę efektywności transportu drogowego. Uwzględniono kilka ważnych kryteriów, w tym technologiczne innowacje, komfort, bezpieczeństwo, właściwości jezdne, oszczędność paliwa, wpływ na środowisko i całkowity koszt posiadania(TCO).
Nowa seria MAN TGX, zachowując silne poczucie pokrewieństwa z obecną generacją pojazdów ciężarowych o dużej ładowności stanowi duży krok naprzód pod względem komfortu, bezpieczeństwa, oszczędności paliwa, łączności i zaawansowanych rozwiązań, usług i interfejsu człowiek-maszyna.
Podczas rozszerzonych jazd próbnych przeprowadzonych w lutym w Bilbao w Hiszpanii, a ostatnio w poszczególnych krajach europejskich, członkowie jury Truck of the Year docenili ulepszoną aerodynamikę kabiny , która - wraz z silnikami D26 i D38 Euro VI d, zoptymalizowaną osią napędową i tempomatem wspomaganym GPS - przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa.
Ponadto jury pochwaliło interfejs człowiek-maszyna nowej gamy ciężarówek, oparty na łatwo czytelnym, w pełni cyfrowym, kolorowym zestawie wskaźników i system sterowania SmartSelect, dodatkowy wyświetlacz wraz z wielofunkcyjną kierownicą.
Na koniec dziennikarze IToY docenili szeroki wachlarz systemów wsparcia i bezpieczeństwa, które zmniejszają obciążenie pracą kierowcy w każdych warunkach pracy i poprawiają bezpieczeństwo ruchu.
Podsumowując głosowanie jury, przewodniczący International Truck of the Year Gianenrico Griffini powiedział: „Wraz z wprowadzeniem nowego TGX firma MAN dostarczyła zorientowaną na przyszłość gamę ciężkich samochodów ciężarowych, odpowiadającą na dzisiejsze i przyszłe potrzeby transportowe”.

O Międzynarodowej Ciężarówce Roku:

Nagroda International Truck of the Year (IToY) została pierwotnie ogłoszona w 1977 roku przez brytyjskiego dziennikarza i redaktora magazynu Truck Pata Kennetta. Dziś 24 członków jury reprezentuje czołowe czasopisma i wydawnictwa zajmujące się pojazdami użytkowymi w całej Europie. Ponadto w ostatnich latach Grupa IToY rozszerzyła swoją sferę wpływów poprzez wyznaczanie członków stowarzyszonych na rozwijających się rynkach samochodów ciężarowych; w Chinach, Indiach, RPA, Australii, Brazylii, Japonii, Iranie i Nowej Zelandii. W sumie, połączone grono czytelników 24 magazynów członków jury, a także ośmiu członków stowarzyszonych, przekracza milion.

O Dekrze

Grupa IToY pragnie podziękować firmie Dekra za samodzielne zebranie wszystkich  głosów członków jury IToY i potwierdzenie ostatecznego wyniku.
Historia firmy Dekra rozpoczęła się w 1925 roku, Deutsche Kraftfahrzeug-Überwachungs-Verein e.V została założona w Berlinie, aby zapewnić bezpieczeństwo drogowe szybko rozwijającej się motoryzacji. Dekra zatrudnia obecnie około 44 000 pracowników i specjalistów techniki motoryzacyjnej.

www.truck-of-the-year.com
facebook.com/itoyjury
twitter.com/itoyjury

 

 

Początek strony