Nowe Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM i Volvo FMX będą pierwszymi komercyjnymi ciężarówkami o dużej ładowności wyposażonymi we wbudowaną Alexę.
Integracja Alexa umożliwi kierowcom ciężarówek uzyskiwanie wskazówek dojazdu, wykonywanie połączeń telefonicznych, słuchanie wiadomości i dostęp do rozrywki, a wszystko to za pomocą prostych poleceń głosowych. Ciężarówki Volvo z Alexą będą dostępne od marca 2021 roku w Austrii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.
We wrześniu 2020 roku Volvo Trucks rozpoczęło sprzedaż czterech nowych samochodów ciężarowych, które zostały opracowane ze szczególnym naciskiem na środowisko kierowcy, bezpieczeństwo i produktywność.
„ Nowe zalety Volvo, w tym ergonomię, komfort i bezpieczeństwo połączyliśmy z innowacyjną technologią, taką jak Alexa, aby stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjne i produktywne środowisko kierowcy” - mówi Samuel Nerdal, kierownik produktu ds. Rozwiązań elektronicznych i elektrycznych w Volvo.
Dzięki Alexa kierowcy mogą trzymać ręce na kierownicy i patrzeć na drogę. Jeśli nowa ciężarówka jest wyposażona w oprogramowanie nawigacyjne dostępne w Volvo Trucks, kierowca może zapytać Alexę, którą trasę wybrać. Ponadto Alexa może pomóc kierowcy w wykonywaniu połączeń telefonicznych z klientami i członkami rodziny, odtwarzaniu muzyki oraz uzyskiwaniu dostępu do wiadomości i audiobooków.



