Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W pełni elektryczny eActros jest teraz w regionie Karlsruhe: Inapa Deutschland GmbH testuje ciężarówkę w hurtowej sprzedaży papieru.

W firmie Inapa Deutschland w Ettlingen rusza kolejny praktyczny test akumulatorowo-elektrycznego Mercedes-Benz eActros. Ten wiodący hurtownik papieru ma używać ciężki pojazd elektryczny do dystrybucji papieru do drukarek zapakowanego na paletach w rejonie Karlsruhe. Pojazd ma zasięg około 200 kilometrów i codziennie pokonuje dystans od 150 do 200 kilometrów. Jego akumulatory będą następnie ładowane przez noc w zajezdni Inapy w Ettlingen.
Rico Claassen, Fleet Customer Manager w Mercedes-Benz Trucks: „Od 2018 roku korzystamy z prototypu eActrosa, aby uzyskać ważne informacje na temat planowanego rozpoczęcia produkcji seryjnej ciężarówki z napędem elektrycznym w 2021 roku”.
Frank Weithase, dyrektor operacyjny w Inapa Deutschland GmbH: „Ponosimy dużą odpowiedzialność wykraczającą daleko poza naszą bezpośrednią działalność gospodarczą w zakresie rozwiązań papierniczych. Oczywiście dotyczy to również naszej logistyki transportu, której powierza się dystrybucję naszych produktów. To właśnie tutaj lokalnie bezemisyjny eActros przyczynia się do naszej strategii środowiskowej. Z niecierpliwością czekamy na zbliżające się praktyczne wykorzystanie ciężarówki ”.
Od 2020 roku eActros znajduje się w drugiej fazie praktycznych testów w ramach tzw. „Floty innowacji”.

 

 

 

 

Początek strony