Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

GEODIS, światowy lider w transporcie i logistyce, osiągnął porozumienie z Innova Capital w sprawie nabycia PEKAES, wiodącej firmy TSL w Polsce.

Marie-Christine Lombard, dyrektor generalna GEODIS, mówi: „To przejęcie jest ważnym krokiem, aby skonsolidować obecność GEODIS w tym regionie, który uważamy za strategiczny dla rozwoju Grupy. PEKAES ma doskonały lokalny zasięg geograficzny, a jego zespół jest dobrze znany z profesjonalizmu. Dla naszych klientów ważne jest doświadczenie PEKAES w Polsce, która jest trzecim co do wielkości rynkiem logistycznym w Europie. ”
Utworzony w 1958 roku PEKAES jest operatorem jednej z wiodących sieci FTL i LTL w Polsce w zakresie usług frachtów paletyzowanych. Z 20 oddziałami obejmującymi całą Polskę, PEKAES obsługuje około 10 000 aktywnych klientów. Firma wykonuje również intermodalne przewozy i oferuje dodatkowe usługi logistyczne w sześciu dedykowanych lokalizacjach. PEAKES zatrudnia około 1200 osób.
Olivier Royer, wiceprezes wykonawczy GEODIS, prezes ds. Transportu drogowego mówi: „GEODIS umacnia swoją ofertę usług w Polsce i na wschodzie
Europy, dzięki najlepszej w swojej klasie sieci. ”
Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES powiedział: „Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Grupą GEODIS, aby zaoferować naszym klientom globalny zasięg w połączeniu z potężną logistyką i siecią transportową."
Transakcja wejdzie w życie po zakończeniu zwykłych formalności regulacyjnych.
GEODIS to najwyżej oceniany, globalny operator łańcucha dostaw, zatrudniał w ub. roku ponad 41000 pracowników na całym świecie i wygenerował sprzedaż w wysokości 8,2 mld euro.
PEKAES zatrudnia ponad 1200 pracowników w 20 oddziałach w Polsce, 3 terminalach kolejowych i 6 magazynach logistycznych.
Dotychczasowy właściciel Pekaesu Innova Capital to niezależny doradca private equity, działający w Polsce i inwestujący w wykup większościowy
średniej wielkości przedsiębiorstwa prowadzących działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Od momentu powstania w 1994 roku Innova Capital tak
zainwestował blisko 1 miliard euro w prawie 60 firm zlokalizowanych w 10 krajach .

 

Początek strony