Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W siedzibie MAN Truck & Bus w Wolicy 5 czerwca 2024 r. odbyła się uroczysta inauguracja nowej spółki MAN Financial Services Polska, która powstała, aby sprostać zmieniającym się potrzebom branży transportu ciężkiego i zapewnić najnowocześniejsze usługi finansowania.

MAN Financial Services Polska to spółka finansowa typu captive, gotowa sprostać zmieniającym się potrzebom branży transportowej. Pod patronatem TRATON Financial Services, ta nowa jednostka będzie służyć jako katalizator przyszłych modeli biznesowych, elektryfikacji i innowacji w sektorze transportu.

Od czerwca tego roku MAN Financial Services Polska będzie oferować specjalistyczne rozwiązania finansowe dla samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów marki MAN, zarówno nowych, jak i używanych. 

W ramach swojego zaangażowania w rozwój sektora transportu, MAN Financial Services Polska będzie oferować dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania finansowe zaprojektowane specjalnie dla transportu ciężkiego. Te usługi zapewnią większą elastyczność i można je dostosować do unikalnych wymagań każdego klienta, skutecznie wspierając specyficzne potrzeby finansowe branży transportu ciężkiego. 

Piotr Borowski, (na fot.)  były dyrektor departamentu Truck & Bus w Volkswagen Financial Services, został mianowany dyrektorem zarządzającym MAN Financial Services Polska. Pod jego kierownictwem firma jest zaangażowana w przewodzenie innowacyjnym usługom finansowym, które odpowiadają zmianom w branży w kierunku bardziej zrównoważonych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Sektor transportu przechodzi zmiany, a w centrum tej zmiany znajduje się elektryfikacja. MAN Financial Services Polska stoi na czele tej transformacji, opowiadając się za przejściem na modele pay-per-use. Podejście to odzwierciedla głębsze zrozumienie zmieniającej się dynamiki rynku i zapotrzebowania na struktury finansowe wspierające takie transformacje.

Oczekuje się, że w tym zmieniającym się otoczeniu biznesowym finansowanie fabryczne (captive) będzie odgrywać coraz większą rolę.

Claus Wallenstein – dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska i członek zarządu MAN Financial Services Polska powiedział: „Dzięki nowej usłudze MAN Financial Services jesteśmy teraz gotowi zaoferować dokładnie to: zintegrowaną ofertę elastycznych rozwiązań finansowych minimalizujących koszty działalności naszych klientów."  

 

Finansowanie jest jednym z głównych wyzwań, którym należy sprostać w przypadku wprowadzenia elektryfikacji transportu.

Dlatego MAN skonfigurował ekosystem wokół mobilności i transportu elektrycznego, aby pomóc klientom, dla których finanse są jedną z osi, ale nie jedyną. W szczególności obejmuje to również usługi doradcze mające na celu zapewnienie wstępnej analizy i merytorycznego wsparcia, w celu sprawdzenia wykonalności i czasu potrzebnego przedsiębiorstwu na przejście na elektromobilność”.

 

Początek strony