Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Volkswagen Commercial Vehicles prezentuje pierwsze szczegóły konstrukcyjne nowej generacji Transportera.

Albert Kirzinger, główny projektant marki Volkswagen Samochody Użytkowe wyjaśnia : „Detale siódmej generacji Bulli nawiązują do charakterystycznych cech konstrukcyjnych sześciu poprzedników i nadają im nową interpretację. Ma to swoją tradycję – każdy nowy Volkswagen Transporter zawsze reprezentował nowy wizualny początek, stylistyczny pomost pomiędzy długą historią, teraźniejszością i przyszłością. To właśnie sprawia, że ta linia produktów jest aktualizowana od  ośmiu dekad, co czyni ją najbardziej udaną serią samochodów dostawczych w swojej klasie na świecie. W Europie ruszyła już przedsprzedaż nowego Transportera w cenach netto od 36 780 euro a– wprowadzenie na rynek zaplanowano na pierwszy kwartał 2025 roku.

„Wystarczy jedna sekunda, aby natychmiast rozpoznać Transportera – przeprojektowanego od pierwszego do ostatniego milimetra – jako następcę T6.1 i członka rodziny Bulli” – mówi Albert Kirzinger. 

„Wygląd przodu naszego siódmego Transportera od razu pokazuje, że należy on do rodziny Bulli i stanowi uzupełnienie duetu  Multivana i ID. Buzza.”

Widok z boku Transportera o długości od 5050 mm do 5450 mm ukazuje przejrzystość projektu typową dla Bulli. „Podobnie jak w przypadku T6.1, przedłużyliśmy górny kontur reflektorów, przechodząc w boki. Ciągnie się to aż do tyłu i tworzy nad nim wyraźną liniową krzywiznę – linię Bulli. Ta linia oddziela górną i dolną część ciała i stanowi hołd dla T1” – mówi Kirzinger.

 

Początek strony